BIP
Monitoring
Ważne informacje

Inspektor Ochrony Danych:
Michał Kaczorowski
iod.mkaczorowski@cuw.katowice.pl
tel. 32 606 13 23


Menu główne

Strona główna

Informacje o szkole

Grono Pedagogiczne

Pracownicy obsługi

Historia

Jerzy Kukuczka

Hymn Szkoły

Informacje ogólne

Życie szkoły

Dziennik elektroniczny

Szkoła Podstawowa 40 w Katowicach

Wydarzenia

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Galeria

Archiwum wydarzeń

Biblioteka


Świetlica


Pedagog Szkolny


Pielęgniarka szkolna


Doradca zawodowy


Stołówka Szkolna


Osiągnięcia uczniów
2018/2019

2017/2018

2016/2017

2015/2016

2014/2015

2013/2014

2012/2013

2011/2012

2010/2011

2009/2010

Projekty ogólnopolskie

Wędrówki szlakami nowoczesnej edukacji

Młodzi w akcji

Ogólnopolski projekt edukacyjny IPN

Lepsza Szkoła

CertyfikatyKonkurs pięknego czytania- reaktywacja!!! Hura!!!
Konkursy 
Nauczyciele poloniści z wielką radością ogłaszają wznowienie szkolnej  II edycji KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA,  którego adresatami są wszyscy uczniowie  naszej szkoły.

ZASADY:

1. Udział w w/w konkursie bierze każdy gimnazjalista.
2. Trzeba przygotować głośne, wyraziste czytanie  fragmentu prozy o tematyce świątecznej.
3. Czas prezentacji nie powinien przekroczyć 3. minut.
4. Ocenie podlegać będzie płynność czytania, tempo, tembr, dykcja, modulacja głosu, wrażenia artystyczne.
5. Z każdej klasy  zostaną wybrane reprezentacje  5 uczniów, którzy będą walczyć o miejsca na podium.
6.Finał konkursu odbędzie się przed jury i zgromadzoną publicznością w auli- termin zostanie podany nieco później
Konkurs na komiks!
Konkursy 
Nauczyciele poloniści przypominają,że w tym tygodniu ( 15.grudnia br.!!!) upływa termin oddawania prac na konkurs poświęcony  mitom rodem ze starożytnej Grecji. Konkurs jest adresowany do wszystkich uczniów klas I-III naszego gimnazjum, a  prace -komiksy należy oddawać do p.A.Piliszko.
Klasa Ic na szkolnej scenie!
Wiadomości  
W dn.13.12.br. uczniowie klasy Ic (wych.p.Dorota Marciniak) przygotowali dla społecznoœci naszego gimnazjum ...niespodziankę. Otóż wystapiš na szkolnej scenie ( aula), prezentujšc spektakl poœwiecony sylwetce Św.Barbary.

Swojš sztukę wystawiali  już m.in. w DK "Koszutka", przy parafii na Osiedlu 1000-lecia, a teraz w murach naszej szkoły. Dziękujemy bardzo  aktorom z klasy Ic, którzy wystapiš raz jeszcze pod czujnym okiem  nauczyciela katechety z SP nr 13 w Katowicach p.Hanny Kokocińskiej.

W dn. 13.12.br. odbędą się  dwa spektakle. Pierwszy o godz.10.00, drugi o 11.00.
Warsztaty teatralne 2.
Wiadomości 
W dn.13.12. br. gimnazjaliści- 12 osób , członkowie Koła Teatralnego,przygotowujący szkolne Jasełka, wychodzą na zajęcia do Teatru Gry i Ludzie w Katowicach. Tym razem spotkamy się na scenie z aktorem i menagerem w/w teatru-p.Anną Kandziorą na warsztatach z zakresu ruchu scenicznego.

Zainteresowanym przypominam, że wychodzimy po 3.godzinie lekcyjnej. Zajęcia będą trwały ponad 2 godziny zegarowe. Pamiętajcie o drugim śniadaniu i ...tzw.zgodach Rodziców/Opiekunów prawnych na w/w  warsztaty teatralne. Ach, wyjœcie jest bezpłatne.

(A.F)
Warsztaty reatralne
Wiadomości  
Śląski Teatr Tańca w Bytomiu

W dn.12.12.br.  grupa gimnazjalistów  wyjeżdża na kolejne warsztaty teatralne i wykład prowadzony przez aktorów ŚTT w Bytomiu w ramach projektu edukacyjnego : Akademia Tańca.

Serdecznie dziękuję Paniom: Małgorzacie Kolasie, Marzenie Szumskiej i Bożenie Wyrodek za to,że zgodziły się  podjąć opieki nad tak liczną grupą młodzieży. Bez dobrej woli Pań i Ich zrozumienia wyjazd  byłby odwołany.

Jednocześnie przypominam uczestnikom warsztatów teatralnych,że konieczne są z Waszej strony następujące działania: 
dostarczenie do mnie zgody Rodziców/Opiekunów prawnych na udział w w/w eskapadzie, 
 wpłata 5 zł 
 zakup 3.biletów po 1,20 zł i 2. po 1,75 zł
 
 zabranie ze sobą wygodnego stroju sportowego
  zabranie kanapek, napoi

Zbiórka w hallu:7.50
Wyjście ze szkoły: 8.00
Powrót: około godz.13.30

                                                                     O tym przypomina- A.F
Prośba o rekwizyty...
Wiadomości
Od kilku lat w naszej szkole   funkcjonuje Koło Teatralne, które zapewnia nietylko gimnazjalistom  dużą dawkę  nauki, przyjemności i zabawy. W związku z tym,że ilość członków w/w Koła ciągle wzrasta, a co za tym idzie, pomysły mnożą się w zatrważającym tempie, zaczyna nam brakować ...chyba wszytkiego.

W związku z tym, korzystam z faktu, iż przed Świętami  wszyscy robią generalne porządki, znajdują móstwo przedmiotów użytkowych, które zalegają w mieszkaniach, pokojach , piwnicach...Jeżeli nie wiecie co zrobić ze starym misiem, malutkim krzesełkiem, lokomotywą po kolejce, peruce, flakoniku i koszyku, ach ...i niemodną firanką albo starym parasolem ...przynieście te REKWIZYTY do szkoły.

Zapewniam Was ,że wkrótce zagrają na szkolnej scenie w kolejnym przedstawieniu.

                                                                               Agnieszka Filak
WIEŚBOYZ! Świąteczna odsłona!!!
Muzyka  
No moi kochani, w szkole zaczyna pachnieć Świętami. Wasz ulubiony zespół WIEŚBOYZ przygtowywuje  TOPlistę w klimatach świątecznych.

Na razie tylko tyle i aż tyle, bo to niespodzianka. Szykujcie monety albo zamieńcie je na słodycze, bo to  szczytny cel.Może Was akurat wybiorą?
I Ty możesz zostać św.Mikołajem!
Wiadomości  
W dn. 5. grudnia br. w szkole pojawiły się plakaty informujące o tym, że ruszyła akcja pod haslem "I Ty możesz zostać św. Mikołajem", której patronuje katechetka Karolina Wittmann-Widera  i ks. Paweł Łazarski.

Wszelkie informacje znajdują się na plakatach. Ty też się przyłącz albo... przynajmniej poczytaj o tym, co robią inni z myślą może o Tobie?
Odwiedziny... Absolwentów.
 
Cieszymy się bardzo,że nas odwiedzacie. Dzisiaj wprawdzie udało nam się spotkać tylko troje: Paulinę Dankowską, Kasię Piosek i Dawida Wilczyńskiego, ale nieco wcześniej wizytę nam złożyły tłumy byłych Trzecioklasistów.

Odwiedzili nas: Ada Maliszewska, Marcin Sikora, Kamila Miczka, Magda Tarnowska, Adam Grabania, Filip Rutkowski, Marcin Kozieł, Mateusz Ziółowski, Anastazja Balon, Adrian Wilk, Paweł Podgórski, Mateusz Podsiadło, Marlena Pohl, Kasia Bodziony, Magda Sarkowicz, Stefan Wyszyński, Łukasz Piechura, Wiola Gendek, Kamil Myśliwiec, Mateusz Rogoż, Dominika Misielak, Tomek Pora, Tomek Baron, Paweł Łebek, Natalia Wilk, Andrzej Kowalczuk, Natalia Sowa, Adam Kempa, Dawid Kaczmarek, Wiola Rutkowska, Monika Niezbecka, Robert Bromboszcz, Michał Nowicki, Krzysiek  Włodarczyk, Michał Lebiedziński.

Ten news to mikołajkowy prezencik  dla  Absolwentów z... Klubu Absolwenta.

A w dn.12.12. 2007 r.  przyszli do nas Janusz Sternal I i Daria Nowak
Więcej św. Mikołaja, nieco mniej coca-coli, czyli...
Rozrywka  
Jutro, tj. 6 grudnia  przypadają imieniny Mikołaja. Zgodnie z przyjętym zwyczajem możemy obdarowywać się  upominkami. Samorząd Uczniowski, czerpiąc wzorce z tradycji chrześcijańskiej (Św.Mikołaj był biskupem) organizuje zabawę mikołajkową w szkole. Do tych klas, które były grzeczne przywędruje św. Mikołaj. Czy będzie miał strój tradycyjny, czy czerwono-biały nadal pozostaje niespodzianką... Jedno jest pewne!!! Rozda PREZENTY!!! 
A poza tym, uczniowie  wystrojeni mikołajkowo, posiadajacy przy sobie atrybuty Mikołaja będą tego dnia zwolnieni z odpytywania lub niespodzianek w stylu... niezapowiedziana kartkówka. Gorzej z tymi klasami, którym kartkówki w ramach mikołajkowego prezentu... zapowiedziano.

Solidaryzując się z TYMI nieszczęśnikami, życzymy IM powodzenia i szczęścia.
scenografia na Jasełka! Pomoc pilnie potrzebna!!!
Wiadomości   
Bardzo prosimy Wszystkich Gimnazjalistów Dobrej Woli i Wolnego Czasu o włączenie się w przygotowanie scenografii na Jasełka. Oczekujemy  od Was pomocy w zakresie m.in:

A)
przygotowania ze zbędnych białych kartek  konfetti ( z wł. confetti) w ilościach nieograniczonych - woreczki można przynosić do A.Filak

B) przeszukania piwnic, pawlaczy i różnych składzików w celu odnalezienia np. folii malarskiej, budowlanej, papierów ozdobnych do pakowania prezentów, niemodnych światełek choinkowych,  mało ciekawych przestarzałych latarek - dary można składać u A.Filak

                                                            Wasi Koledzy i Koleżanki
                                                             z Koła Teatralnego
                                                            Agnieszka Filak
                                                            Karolina Wittmann- Widera

Talia, Melpomena, Parnas, Maska i ...
Rozrywka  
Fakt, jeden news już na ten temat był, ale zgłoszono potrzebę drugiego...Dzisiaj, tj. 4 .grudnia br.  w ramach  "Warsztatów teatralnych"  grupa 44 gimnazjalistów ( pod opieką pp.B.Wyrodek i A.Filak) W Teatrze Gry i Ludzie w Katowicach uczestniczyła w wykładzie Pana Michała Tramera na temat roli maski w teatrze. Nie dość,że niektórzy mogli odkryć dzięki maskom teatralnym swoje drugie Ja- np. Kowal, Potoc i Kasia stworzyli niezłą rodzinkę, Artur był łosiem, a Dawid Strączek v.Frączek  próbował sił jako ...smok, to później , uczestnicząc już jako widzowie w sztuce krakowskiego Teatru NIKOLI , poznali prawdziwe historie... o człowieku. Ten spektakl poruszył wszystkich. Wyobraźcie sobie; muzykę, kostium,rekwizyt, gest jako środki przekazu scenicznego.Ani jednego słowa, pantomima, taniec i dźwięk. Prawdziwa uczta dla oka,ucha i ileż ...refleksji.

Zdjęcia już wkrótce, a w tej chwili bardzo dziękujemy Pani Annie Kandziorze  i Panu Michałowi Tramerowi aktorom Teatru Gry i Ludzie w Katowicach za zorganizowanie warsztatów i zaproszenie aktorów z Krakowa.
Artystom z krakowskiego Teatru Nikoli dziękujemy raz jeszcze za oryginalną sztukę, z którą przyjechali do Katowic, mamy świadomość, że należymy  do niewielkiego grona  szczęśliwców i wybrańców. To My, dzięki Wam, mogliśmy  przeżyć  widowiskową historję. Wiemy,że to,co wygląda na śmieszne, wcale nie musi takie być, że śmiech i płacz, graniczą ze sobą, ba, nawet się przenikają...

Prosiliście o newsa i możliwość komentowania.Zapraszam...(A.F)
Jasełka? Jasełka? Jasełka!!!
Wiadomości  
Dziekuję bardzo tym gimnazjalistom, którzy dzisiaj tj. 4.grudnia br. punktualnie przyszli na próbę do Jasełek i efektywnie pracowali: Martyna, Aga, Gaba, Paweł, Łukasz. Gratuluję!!! 
 
Hmmm, o tych , których nie widziałam...pisać nie będę.

Kolejna próba, tym razem "całościowa" odbędzie się w dn. 6.grudnia br. w auli. Zaczynamy z  CZWóRECZKĄ  aniołów o godz. 13.30, a od 14.30 do ok. godz.15.15  pracujemy nad łączeniem scen.
ALe numer!!!
Rozrywka 
Czy wiecie, że...

W portalu  nasza- klasa zarejestrowały się aż 54 oddziały klasowe z naszego gimnazjum?

A  klasy pierwsze z rocznika 1994  istnieją tam  prawie w 100% ?
OFERTA dla rodziców/ opiekunów prawnych.
Ważne informacje  
Informujemy,że w dn. 5. grudnia  br. w godz.17.00-19.00 ( środa) w naszym gimnazjum odbędą się konsultacje dla Rodziców/Opiekunów prawnych naszych uczniów. Jest to dobry moment na ostatnie spotkania Państwa z nauczycielami poszczególnych przedmiotów przed  zbliżającą się wielkimi krokami klasyfikacją śródroczną.
Ach, jasełka, jasełka!
Rozrywka 
Tym razem komunikat skierowany do młodzieży zaangażowanej w przygotowanie Jasełek. Próba odbędzie się w dn. 4.grudnia br.  w auli o godz. 13.30. Obecność ? Obowiązkowa!

                                                          A.Filak, K.Wittmann- Widera
Rola maski w teatrze- warsztaty teatralne.
Wiadomości 
Gimnazjalistów, którzy razem ze mną ( A.Filak) wybierają się na warsztaty teatralne i spektakl do Teatru Gry i Ludzie w Katowicach  w dn. 4. grudnia 2007 r. informuję,że spotykamy się w hallu po 2. godzinie lekcyjnej. Wracamy na 6. lekcję zgodnie z planem nauczania w poszczególnych klasach.

Wszyscy uczestnicy tego spotkania zobowiązani są przynieść  tzw. zgody Rodziców/Opiekunów prawnych  na w/w wyjście i ewentualne zwolnienia po zajęciach ( wg woli i uznania Rodziców/Opiekunów prawnych). 

Przypominam o zachowaniu zasad BHP obowiązujących w czasie  tego typu zajęć poza terenem szkoły, również o tym , że w/w wyjście jest bezpłatne, (to taki prezencik mikołajkowy  ode mnie )oraz o tym,że idziemy pieszo.

                                                                                         A.Filak
CASTING, CASTING...no i po castingu!!!
Rozrywka 
Chociaż  casting przebiegał w atmosferze spokoju, to wśród gimnazjalistów znajduje się  aż PIĄTKA szczęśliwych dziewcząt, zaproszonych do edycji drugiej. Wtedy ( czyli już w styczniu) zagrają  do scenariusza filmu. Za WSZYSTKIE trzymamy kciuki, życząc powodzenia oraz RÓŻOWYCH OKULARÓW, bo wtedy świat jest piękniejszy ,a życie takie radosne, gdyż NADZIEJA ma kolor zielony.


 P.S.  Oto moja pierwsza prośba: Dziewczyny , czy mogę dostać Wasze  zdjęcia? Chcę je umieścić w Kronice Szkoły- tej tradycyjnej oczywiście.
(A.F.)
Gratka dla " KFIATKA"!!!
Wiadomości

Nasze gimnazjum przystąpilo do konkursu literacko -plastycznego " Umiem i potrafię", w którym uczestniczyć mogą tylko uczniowie "obdarzeni" dysleksją - Szkoła na pracy ucznia - dyslektyka stawia  "czerwoną" pięczątkę.


Chętni uczniowie wykonują dowolną techniką pracę plastyczną na w/w temat, a Ci, którzy wybrali formę pisemną - redagują prace litrackie na w/w temat.


Zgłoszenia uczniów chętnych do dn.28. listopada br. do nauczycieli języka polskiego.

V Turniej Recytatorski" Nobliści w Mysłowicach"
Ważne informacje   
Nauczyciele języka polskiego informują, że zainteresowani w/w konkursem uczniowie  mogą przygotowywać się do kolejnej edycji konkursu recytatorskiego, który  poprzedzony zostanie eliminacjami wewnątrzszkolnymi w dwóch kategoriach:

1. Konkurs Recytatorski - max. czas prezentacji nie może przekroczyć  5 minut, a uczestnicy przygotowywują  fragmenty prozy  lub poezji  laureatów literackiej Nogrody Nobla ; teksty w języku polskim ewentualnie teksty przetłumaczone na język polski.

2. Wywiedzione ze Słowa - max. czas prezentacji to 5 min. ; uczestnicy przygotowywują teksty na takiej samej zasadzie jak w punkcie 1. , a oprócz tego mogą z tekstów stworzyć
collage, zaprezentować melorecytację, polemikę i wbogacic swój występ np. użyciem akompaniamentu, rekwizytów .

Gimnazjalistów chętnych do udziału w/w konkursie informujemy,że zgłoszenia są przyjmowane do końca listopada przez nauczycieli przedmiotu lub bezpośrednio u pp. Iwony Krawczyk i Beaty Sowy.

Eliminacje szkolne w dn.:
12.12 br.
Zgłoszenia  laureatów konkursu szkolnego do organizatora; do 17.12
br.
Konkurs w Mysłowicach : 10. - 11. stycznia 2008 r.
Leśna edukacja klasy Ic.
Rozrywka 
Zgodnie z obietnicą p.Oli Kwiczały klasa I c w dn. 27.listopada br. uczestniczyła w spotkaniu z leśnikiem w Leśnej Sali Edukacyjnej Nadleśnictwa Katowice.  Opiekę nad młodzieżą tego dnia sprawowali p. Dorota Marciniak oraz p.Marek Fabijański. Uczniowie kl. I c wrócili po zajęciach niesamowicie zadowoleni, twierdząc zgodnie,że sposród owadów najbardziej przypadł im do gustu...turkuć podjadek. Dziewczyny natomiast zachyciła barwa i faktura  futerka jenota, a niektórzy podjęli życiową decyzję, składając solenną obietnicę  wykonywania w przyszłości zawodu ...pilarza.

Przygotowania zaczęli  w tempie ekspresowym, "piłując" zagadnienia z biologii przed najbliższym sprawdzianem.
Nowa gwiazda kina???
Rozrywka 
Z OSTATNIEJ CHWILI!!!      NEWS NA...ZAMÓWIENIE         Z OSTATNIEJ CHWILI!!!

Czy Wy wiecie,że w dn. 26.listopada br. na deskach  kinoteatru " Rialto" narodziła się nowa gwiazda sceny polskiej? Jej/Jego korzenie wywodzą się z Gimnazjum nr 10. Podczas występu , czekaliśmy na tegoroczny , wrześniowy hit, ale niestety...jak bumerang powrócił motyw biedronki.


Czy już znacie rozwiązanie tej zagadki?
Konkurs na komiks.
Ważne informacje  
Dla uczniów klas I-III p. Anna Piliszko organizuje szkolny konkurs literacko - plastyczny. Zadaniem uczestników w/w konkursu jest samodzielne opracowanie komiksu do wybranego przez siebie mitu greckiego.

Prace konkursowe w formacie A3 lub na dyskietkach należy składać do p. A. Piliszko do dn. 15.grudnia br.
Alfik Humanistyczny tuż, tuż!!!
Ważne informacje  
My, poloniści, ogłaszamy,że w początkowych dniach grudniach 2007 r. w naszym gimnazjum odbędzie się kolejna edycja  Konkursu  Ogólnopolskiego ALFIK HUMANISTYCZNY.

Zgłoszenia tylko do jutra, tj.27.listopada br. u nauczycieli przedmiotu Język polski  lub bezpośrednio  do p. Iwony Krawczyk.

Niestety, ALFIK HUMANISTYCZNY jest konkursem, w którym udział kosztuje 6 zł50 gr.
Disco na andrzejki!!!
Rozrywka                             
                 DISCO             DISCO            DISCO          DISCOAndrzejkowe DISC w dn. 28 listopada br. organizuje Samorząd  Uczniowski.

Zaczynamy granie o godz. 17.00.
Kończymy granie o godz. 20.00.

Wstęp: 2 zł (i legitymacja szkolna).
Zasada 1: Kto nie ma legitymacji - nie tańczy.
Zasada 2: Kto wagaruje- w dyskotece nie uczestniczy.
Zasada 3: "Winowajcy", których nazwiska z różnych względów
                    i powodów, znajdują się na tzw. "czarnej liście" ten
                    wieczór spędzają ...w domku.
Casting do filmu
Ogłoszenia dyrekcji
W czwartek 29 listopada od godziny 9.00 odbędzie się w szkole casting odtwórców głównych ról w filmie fabularnym "Tomek" w reżyserii Roberta Glińskiego (reż. m.in. "Cześć Tereska"). Casting przeprowadzi Pan Paweł Wysoczański - II reżyser filmu.


Warunkiem uczestniczenia w castingu jest:

1. Pisemna zgoda rodziców w brzmieniu:
"Ja niżej podpisany ....................... (imię i nazwisko rodzica) zgadzam się na udział mojego syna/córki .................... (imię i nazwisko ucznia) w castingu do filmu "Tomek" w reżyserii Roberta Glińskiego organizowanym w Gimnazjum Nr 10 dnia 29 listopada 2007r. (Data i podpis)."

2. Dostarczenie zgody w środę do swojego wychowawcy klasy, który w oparciu o zgody sporządzi listę.

Uczniowie będą wychodzić z lekcji po 2 osoby; lekcje będą się odbywać według planu.

Casting jest bezplatny.
Grudniowe "wyjścia" do teatrów!
Wiadomości 
Wszystkich zainteresowanych  grudniowymi wyprawami do  teatrów na " warsztaty" informuję ,że:

1. Lista chętnych  na zajęcia ( bezpłatne) w dn.4.12.br. w Teatrze Gry i Ludzie w Katowicach dotyczące roli maski w teatrze jest już zamknięta, a ze względu na olbrzymie zainteresowanie gimnazjalistów i tłumy chętnych zostanie poddana weryfikacji, niestety...

2. Wyjazd do Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu  , ostatni w tym roku kalendarzowym !, odbędzie  12. grudnia br. Wykład przybliży Wam rolę i zadania m.in.  gry światła w teatrze, a po partii teorii i spektakli dla  ducha, nastąpi cykl zajęć " dla ciała", czyli  warsztaty z aktorami, na które trzeba zabrać wygodny , sportowy strój. Lista i wolne miejsca jeszcze na niej -  w rejonie pracowni nr 7 - zapraszam.

                                                                                     Agnieszka Filak
Próba "jasełkowa" !!!
Rozrywka  
Przypominamy gimnazjalistom zgrupowanym wokół " warsztatów teatralnych" ,że kolejna próba do szkolnych Jasełek odbędzie się w dn.27. listopada br. po szóstej godzinie lekcyjnej w auli.

" Lojalnie" Was informujemy,że w tym dniu  wszystkie teksty "idą" z pamięci. Innej opcji  po prostu nie ma.

                                                                            Agnieszka Filak
                                                                           Karolina  Wittmann- Widera

 Ach, i wcale nam nie jest przykro.
Bezpieczne Gimnazjum!!! Zajęcia z Profilaktyki Tytoniowej dla uczniów klas pierwszych.
Wiadomości 
W dniach 5.-6. grudnia 2007 r. w naszym gimnazjum odbędą się zajęcia z zakresu Profilaktyki Tytoniowej,przeprowadzone przez psychologów Pracowni Psychoedukacji, Profilaktyki " Pro -Vita" z Gliwic,których adresatami są uczniowie wszystkich klas pierwszych.


" Kiszone Ogórki" - taką nazwę nosi w/w program autorski- "dotrą" do uczniów klas pierwszych wg harmonogramu:

5. grudnia 2007 r.
1.2.3. lekcja- klasy; I a i I b
4.5.6. lekcja - klasy I c i Id

6.grudnia 2007 r.
1.2.3. lekcja- klasay Ie i If
A może by tak koncert i hip-hop?
Rozrywka

Czy chcielibyście , żeby w szkole zagrały  dla Was takie Grupy jak Dylu  , PDWG?  Jeżeli ktoś byłby zainteresowany to  czekam na wieści / deklaracje z poszczególnych klas do 5. godziny lekcyjnej.
A.FilakZ ostatniej chwili! Z ostatniej chwili!
Rozrywka 
Wszystkich zainteresownych i użalających się  na brak miejsc na wyjście  do " Rialta" w dn. 26.listopada br. informuję,że z powodu choroby niektórych uczniów dysponuję kilkoma wolnymi biletami . Chętnych - zapraszam.


                                                                                         Agnieszka Filak
 
Och, przypominam Wam również o konieczności posiadania przy sobie dwóch biletów autobusowych po 1,20 zł, legitymacji szkolnej, zgody Rodziców/Opiekunów prawnych na w/w wyjście oraz ...zakodowania na stałe ( w głowach i umysłach) przepisów bhp regulujących Wasze "poczynania" podczas wyjść grupowych poza teren szkoły  .

 Zbiórka w hallu przy zegarze o godz. 8.55.
Klasa 3 f - wyjście do " Rialta".
Rozrywka 
Spotkanie z aktorami Teatru Narodowego z Wrocławia oraz ponaddwugodzinny spektakl "Młodzi Emigranci" to najnowsze wydarzenie kulturalne , w którym już 26. listopada 2007 r. uczestniczyć będą ucznowie klasy 3f oraz " szczęśliwcy" z klas: 1 A,1 F i 3 E.
JASEŁKA, JASEŁKA...PRÓBA TRZECIA!!!
Ważne informacje  
Kolejna próba do szkolnych Jasełek odbędzie się jutro, tj.22.listopada br. w szkolnej auli o godz.14.30. Pozdrwaiamy wszytkich nierzetelnych.                                                                    
Tak się buduje ...scenografię!
Rozrywka     

W dn. 21. listopada 2007 r. bardzo liczna grupa gimnazjalistów uczestniczyła w projekcie edukacyjnym Akademii Tańca prowadzonej przez tancerzy Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu. Tematyka wykładu, ilustrowanego  fragmentami spektakli, dotyczyła  roli kostiumu, rekwizytu i scenografii w teatrze. Przepiękny , pełen ekspresji taniec ze sztuki "Czerwona sukienka" urzekł wszystkich, ale...ostatnia scena odegrana przez trzech tancerzy ŚTT zaskoczyła widownię niesamowicie. To ,co zbudowano przed wykładem ,w widowiskowy sposób ...zburzono na pożegnanie.

A oprócz tego uczestnicy " warsztatów teatralnych"  z naszego gimnazjum mają swoje tajemnice. No bo kto wie jak nazywa sie taniec chroniący przed ukąszeniami jadowitych pająków, albo czym jest VK70?
Śladami zbrodni
Ważne informacjePierwsze spotkanie organizacyjne chętnych do udziału w projekcie "Śladami Zbrodni" odbędzie się w środę o godzinie 15.00 w sali nr 5.

Zapraszam
Projekt Edukacyjny pod patronatem IPN - ŚLADAMI ZBRODNI
Wiadomości 
Pan Paweł Miksztal jest koordynatorem  Projektu Edukacyjnego  ŚLADAMI ZBRODNI pod patronatem IPN-u.

Nasze Gimnazjum włączyło się do realizacji tego w/w programu naukowo- edukacyjnego, którego celem jest  udokumentowanie  "śladów zbrodni" komunistycznego aparatu represji dokonywnych w latach 1944- 1956., ukierunkowanie aktywności ucznów na poznanie historii "małych ojczyzn".

Szczegółowe informacje na temat programu są dostępne u p. P.Miksztala oraz na stronie internetowej www.slady.ipn.gov.pl
Jasełka! Jasełka! Próba druga.
Wiadomości  
Informujemy wszystkich uczniów zaangażowanych w przygotowanie Jasełek 2007, że w dn. 20.listopada br. po 6. godzinie lekcyjnej w szkolnej auli odbędzie się kolejna próba. Prosimy o punktualne przybycie i obowiązkowe uczestnictwo z kilku względów;

a) zmianę ról
b) przygotowanie układu
c) konieczność przećwiczenia tekstów i ...ruchu scenicznego

                                                                                  A. Filak
                                                                           K. Wittmann- Widera
Najnowsza produkcja Łukasza Zapały!
Ważne informacje 
Wszystkich zainteresownych twórczością Łukasza Zapały ... informujemy ,że właśnie w drugim obiegu krąży od tygodnia ( i bije rekordy popularności) najnowszy tekst "Jestem agresywny" wzbogacony  teledyskiem , zawierającym  lokalny klimat i koloryt.

Oprócz Łukasza na dachu , biegającego Pawła P. ...i kilku  przejmujących scen, można podziwiać  cmentarz bogucicki z jaśniejącą w tle kościelną wieżą, a w Epilogu przeczyta ć ważną wskazówkę dla tych, którzy nie radzą sobie...z agresją.

                                                                                                             

P.S. Mnie się strasznie podoba!
                                              A.F
Śląski Teatr Tańca w Bytomiu- warsztaty.
Ważne informacjePrzypominam, że w dn.21.listopada 2007r. w ramach zajęć koła teatralnego wyjeżdżamy na spotkanie do ŚTT w Bytomiu. W związku z tym informuję Was, że nadszedł czas wpłat po 5 zł. A w dniu wyjazdu;

a) zbiórka o 7.45 w hallu przy zegarze

b) kupujecie 3 bilety po 1,20 zł i 2 po 1, 45 zł

c) pamiętacie o zasadach BHP zapisanych w regulaminie wycieczki

d) zabieracie ze sobą coś do jedzenia i picia, ponieważ wracamy między godz. 13.00 a 14.00

e) przynosicie pisemną zgodę Rodziców/ Opiekunów prawnych na w/w wyjazd, bo w przeciwnym razie zostaniecie w szkole


Agnieszka Filak
Zajęcia klas pierwszych w Lesnej Sali Edukacyjnej.
Rozrywka        
Leśna Sala Edukacyjna Nadleśnictwa Katowice to miejsce, w którym pracownicy leśniczówki w niezwykle  atrakcyjny sposób przybliżają  uczniom wiedzę na temat leśnych ekosystemów, odkrywają tajemnice zwierząt, zamieszkujących wszystkie piętra lasu.

Uczniowie klasy Ie, If, Id , a w dn. 12.listopada br. również Ia odwiedzili to czarowne miejsce, w ramach  realizacji projektu edukacyjnego  oraz treści  nauczania zawartych w  podstawie programowej ekologicznej ścieżki międzyprzedmiotowej.

Dowiedzieliśmy się wielu niesamowitych faktów z życia ssaków, ptaków, gadów, płazów i owadów, np.:
 Jak się nazywa samica łosia?
 Dlaczego sowa chodzi w okularach?
Czy sójka poleci nad morze?
 Czy są czarne bociany?
 Padalec - jaszczurka czy wąż?
 Czym się żywi turkuć podjadek?
 Które ptaki schodzą z drzew, a które na nie wchodzą?
  Czy zaskroniec to jadowity wąż?
      Co robią susły zimą?WyliczaĆ atrakcje tych zajęć można by bez końca,a my informujemy tylko, że wkrótce klasy Ib i Ic  też TAM  pojadą!!!!
Pierwsza próba - szkolne jasełka!!! Yeeeeee!!!
Rozrywka


SZKOLNE JASEŁKA '2007


W poniedziałek, tj. 12.listopada  br. w szkolnej auli odbędzie się pierwsza próba  szkolnych jasełek.  O godz. 14.30 zapraszamy wszytkich, którzy w tym przedstawieniu dostali role, obsługują sprzęt  muzyczny, chcą pomóc w budowaniu scenografii.

                                                           Agnieszka Filak
                                                                         Karolina B. Wittmann- Widera

P.S. Następna próba już  14.11.2007 r.

                                                     

Jak radzić sobie z zespołem ADHD?
Ważne informacje 
Tym razem oferta skierowana do Rodziców uczniów klas I- III naszego gimnazjum.


Otóż w dn. 14.11.2007 r. w auli, budynek A, parter o godz. 17.00 ropocznie się spotkanie ( ok.20-30 minut) z Rodzicami uczniów  wszystkich klas, którego tematyka będzie dotyczyła terapii dzieci dotkniętych zespołem ADHD, na które serdecznie zapraszamy.


Jednocześnie przypominamy, że w dn.14.11.2007 r. we wszystkich klasach odbywają się planowe spotkania dla rodziców.
Bezpieczne Gimnazjum??? GIMNAZJUM NR 10!!!
Ważne informacje 
Pani pedagog - Joanna Tosza oraz p. psycholog- Iwona Burdak dbają o to, by nasze gimnazjum było szkołą przyjazną i bezpieczną. W zwiazku z tym w dn.  19.-23.11.2007 r.  w ramach współpracy ze Strażą Miejską w Katowicach  odbędą się prelekcje dla młodzieży wg następującgo harmonogramu:

PONIEDZIAŁeK- 19.11. 2007 r.
IA- 1.lekcja ( godz.8.00)
IB- 2.lekcja ( godz.8.55)
IC- 3. lekcja ( godz.9.50)
ID- 4. lekcja ( godz.10.45)

WTOREK - 20.11.2007 r.
IE- 1.lekcja
IF- 2.lekcja
IIA- 3.lekcja
IIB- 4.lekcja

ŚRODA - 21.11.2007 r.
IIC- 1.lekcja
IID- 2.lekcja
IIE- 3.lekcja
IIF- 4.lekcja

CZWARTEK-22.11.2007 r.
IIIC- 1.lekcja
IIIA- 2.lekcja
IIIB- 3.lekcja

PIATEK - 23.11.2007 r.
IIID- 1.lekcja
IIIE- 2.lekcja
IIIF- 3.lekcja

Prelekcje dla uczniów  przeprowadzi pracownik Straży Miejskiej w Katowicach w ramach  realizacji II edycji Projektu Interdyscyplinarnego " Przeciw agresji i nietolerancji" - wg pomysłu p. J.Toszy


UWAGA!     UWAGA!     UWAGA!

1. W klasach I i II tematyka zajęć  będzie obejmowała radzenie sobie z agresją własną i innych oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich, stosujących przemoc i wchodzących w konflikt z prawem.

2. W klasach III  tematyka prelekcji dotyczyć będzie uzależnienia od narkotyków i odpowiedzialności wobec prawa w kwestii ich posiadania, używania lub rozprowadzania.
Po to, by ...nie zapomnieć.
Wiadomości
Po to, by...nie zapomnieć. By pamiętać na zawsze.

W dn. 9.listopada br. uczniowie klas trzecich (a,e,f) naszego gimnazjum odwiedzili KL AUSCHWITZ. Zobaczyli i poznali mechanizm zagłady. Właściwie rozumieją i interpretują słowa W. Szymborskiej "Chmura z ludzi nad krajem szła".

Z zasobów KL AUSCHWITZ:
Napis "Arbeit macht frei"  był okrutną drwiną. wszystko w obozie służyło śmierci a nie wolności."

Pierwszy film!
Rozrywka 
Uczniowe klasy III F i kl II c  nakręcili  swój pierwszy film!   Dokonali adaptacji utworu  Antoine'a de Saint- Exupery'ego pt." Mały Książę" , z tym że swojego bohatera- Grzegorza- umieścili w nieco innym  świecie przedstawionym . On  wędruje po Katowicach, poznaje Centrum, dzielnice ościenne - Bogucice, park, szkołę i jej otoczenie. Ma również swoją Różę, do której ...wraca. Kapitalny scenariusz, takie same role, niebanalna ścieżka dźwiękowa i montaż, zdjęcia w plenerach i atelier. Jednym słowem Superprodukcja  Roku Szkolnego 2007/2008!!!

Karolina Huszcza- kl.3 f- scenariusz i reżyseria
w roli głównej Grzegorz Fedor - kl.3 f, a momentami Patryk Jacaszek - kl.2 c
 świetne w swych rolach dziewczyny z klasy  3 f:
Marzena Stałanowska
Julka Konieczna
Karolina Chełstowska
 muzyka, montaż, dobór tekstów- Łukasz Zapała -klasa 3 f

Jesteście genialni!!!

                                                                                    Aga Filak
SPORT- mocną stroną Naszego Gimnazjum !
Wiadomości
Turniej o Mistrzostwio Katowic w Piłce Ręcznej!!!

Już jutro, tj. 8. listopada br. w naszym gimnazjum( które jest organizatorem w/w zawodów) odbęda się  ćwierćfinałowe rozgrywki  w piłce ręcznej pomiędzy katowickimi gimnazjami nr 8, nr 10 i nr 15.

Naszą drużynę reprezentują:

 p.Beata Andrzejczak- nauczyciel prowadzący drużynę / trener

1. Karolina Huszcza - kl.III f
2. Marzena Stałanowska - kl.III f
3. Wioletta Woźniak - kl. III a
4. Ewelina Fudała - kl.III b
5. Katarzyna Wieczorek - kl.III d
6. Natalia Buczyńska - kl.III d
7. Justna Kołodziej - kl.III d
8. Anna Stępień - kl.III d
9. Agnieszka Andrzejczak - kl. I c
10.Monika Bzomowska - kl. I c
11. Łataś Angelika - kl.I c
12. Malwina Zielińska - kl.I c


Z ostatniej chwili.....DZIEWCZYNY PRZESZŁY DO PÓŁFINAŁU!!!! YEEEE!
Sportowe sukcesy chłopaków z kl.I. D .
WiadomościUczniowie Naszego Gimnazjum od kilku lat trenują w Zapaśniczym Uczniowskim Klubie Sportowym przy GKS  Katowice. Odnoszą w tej dziedzinie sportu znaczące sukcesy.


W dn. 13.października 2007 r. w Jesiennych Mistrzostwach Śląska  Dzieci i Młodzieży zdobyli najwyższe miejsca na podium.


 W kategorii wagowej - do 38 kg:
I miejsce - Grzegorz Mucha z kl. I. d
II miejsce - Patryk Jainta z kl. I. d

  W kategorii wagowej - do 66 kg:
III miejsce - Przemysław Skibiński z kl. I. d


CHŁOPAKOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!
Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego
Ważne informacje 
Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego

Działając na podstawie art.31 p.7 Ustawy o systemie oświaty z dn. 7.września 1991 r. ( Tekst jednolity Dz.U. nr 256 z 2004 r poz.2572 z późniejszymi zmianami) oraz Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dn. 29. stycznia 2002 r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad ( Dz.U. nr 13 poz.125) Ślaski Kurator Oświaty ogłosił kolejną  edycję konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa śląskiego w roku szkolnym 2007/2008.
W dniu 6.listopada 2007 r.  w etapie szkolnym  w/w Konkursu uczestniczyło 34 gimnazjalistów z klas I-III.  Do etapu rejonowego zakwalifikowali się następujący uczniowie, którzy uzyskali  min. 81% punktów możliwych do zdobycia:
 
1. Aleksandra Pilch - kl.III f- nauczyciel: Agnieszka Filak
2.Roksana Jasiak - Kl.III b- nauczyciel: Beata Sowa
3. Alicja Paczyńska- kl.III b- nauczyciel: Beata Sowa
4.Agnieszka Borkowska - kl.IIa- nauczyciel: Beata Sowa
5. Weronika Serafin - kl.IIf- nauczyciel: Iwona Krawczyk


 

Dziewczynom gratulujemy , życząc jednocześnie dużo wytrwałości i samozaparcia wprzygotowaniach do "styczniowych zmagań" z rozprawką....

Wyróżnienie dla Izy Sitek z kl. 3 b !!!
Konkursy
Czy wiecie, że Izabela Sitek z kl. III B zdobyła dyplom za wyróżnienie Jej pracy w 2. Konkursie Plastycznym " Obiekty Historyczne Naszego Miasta" organizowanym przez Miejski Dom Kultury " Zawodzie" filia Bogucice z okazji 142 Rocznicy Nadania Katowicom Praw Miejskich?

                                                                                Beata Sowa

IZIE oczywiście GRATULUJEMY !!!
Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego!
Konkursy    
W dn. 6. listopada 2007r. w szkolnej auli  od godz. 8.45  do godz.11.15 odbędą się szkolne eliminacje do etapu rejonowego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, w którym uczniowie gimnazjum uczestniczą na zasadzie dobrowolności.

                                                                                                                           Agnieszka Filak

Lista uczniów , przystępujących w w/w terminie do konkursu:

1.Kamińska A. - kl.2 a                                            17.Stok Michał - kl.3 c
2. Klimański  D. - kl.2 a                                          18. Majewski Łukasz - kl.3 a
3. Sitarz Sz. - kl.2 a                                                 19. Serafin Weronika - kl.2 f
4. Szczudrawa K. - kl.2 a                                       20.Zielińska Aleksandra - kl. 2 f
5. Kolodziej M. -  kl. 2 a                                          21. Nowak Sebastian - kl. 2 b
6. Szymik R. - kl.2 a                                                22.Boroń Justyna - kl. 2 b
7. Wróbel P. - kl.2 a                                                23. Głowniak Karolina - kl. 2 b
8. Żądło W. - kl.2 a                                                  24. Dybkowska Anna - kl. 2 b
9. Paczyńska Alicja - kl.3 b                                   25. Dawid Strączek vel Frączek - kl. 2 b
10.Jasiak Roksana - kl.3 b                                    26.Prońska  Agnieszka - kl. 3 f
11. Jokiel Marta - kl.3 b                                         27.  Marona Monika - kl. 3 f
12. Górski Adrian - kl. 1 d                                     28.Pilch Aleksandra - kl. 3 f
13. Zionkowska Jagoda - kl.1 d                           29. Konieczna Julia - kl. 3 f
14. Hadzik Wioletta- kl.2 d                                   30. Huszcza Karolina - kl. 3 f
15. Seweryn Izabella - kl.2 d                               31. Pawlik Patrycja - kl. 1 a
16. Świąder Patrycja - kl. 2 d                              32. Pyrz Martyna - kl. 1 a 
                                                                                     33. Gajewska Karolina - kl. 1 a
Konkurs Przedmiotowy z Geografii!
Konkursy     
W dn. 7. listopada 2007 r. o godz. 16.00 w sali nr 2 ( parter, budynek A) odbędzie się spotkanie wszystkich osób, które zgłosiły się do udziału w szkolnym etapie Konkursu Przedmiotowego z Geografii.


Szkolny etap w/w Konkursu odbędzie się w dn.14.listopada br. w auli od godz. 8.45 do ok. 11.15.
    
                                                                     Justyna Kłys- Kidawa
Marsz na orientację? Tuż, tuż!!!
Ważne informacje    
Opiekun Szkolnego Koła TK zaprasza na kolejny marsz na orientację " pierwszy Śnieg" organizowany przez PTTk " Czartak", który odbedzie się w dn. 17. listopada 2007 r. ( sobota ;) ) w WPKiW w Chorzowie.

Zgłoszenia do  12.11.2007 r.  

                                                                 Justyna Kłys - Kidawa

Uwaga!
Niezbędne wyposażenie  "Wędrowca" to: pisemna zgoda Rodziców, wpłata 7 zł oraz bilety autobusowe ;).
                                                                                         J.K.K
Nowe gatunki ptaków: kura ...i samolot :)
Wiadomości 
Zajęcia  z p. Izabelą Walczybok- aktorką, mimem z zakresu pantomimy w Teatrze Gry i Ludzie w Katowicach - Dąbrówce Małej  dostarczyły naszym gimnazjalistom wielu przeżyć, ba , w niektórych przypadkch nawet  ekstremalnych... Kto nie był, niech żałuje..i to bardzo mocno!

Wielki skrót tego, jak wyglądał nasz dzień w teatrze:

taniec z miotłami
badanie światła
makijaż mima
gra na djambie
czyszczenie lustra
palenie w piecu
rola życia Łukasza P.
jak zwykle  świetny Paweł P. - nikt na świecie nie umie tak odegrać randki jak ON
historia Marcela Marceau
 i jak tanczyć niczym  Micheal Jackson - krótki kurs kroków podstawowych

A poza tym wielka fala, mała fala, śmiech i płacz oraz 3 superetiudy !!!Śląski Teatr Tańca- spotkanie 2 !
Ważne informacje
Wszystkich zainteresowanych udziałem w Akademii Tańca w Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu informuję , że oferta  zajęć listopadowych jest bardzo ciekawa. Kolejna wyprawa do Bytomia przypada na 21.listopada br. Warunki ( dla naszego gimnazjum RABACIK "znaczący") takie same jak w październiku, czyli 5 ,00 zł wstęp plus ZESTAW BILETÓW...niestety.

Czy wiecie, że....

uczestnicy Akademii Tańca  mają karnety, w których po każdych zajęciach należy wpisać odpowiedź na pytanie, które pada w trakcie wykładu?

ze wszystkich karnetów będą losowane  supernagrody!!!
- udział w ogólnopolskich warsztatach teatru tańca( 5 dni)
- udział w międzynarodowych warsztatach tanecznych  teatru tańca ( 5 dni)
- udział w warsztatach  tanecznych w teatrze ( 3 dni)

poza tym już 13.listopada br. w Elektociepłowni Szombierki w Bytomiu odbędzie się spektakl rumuńskiego teatru tańca, na który uczestnicy  Akademii Tańca mają wstęp bezpłatny - wystarczy potwierdzić swój udział w spektaklu telefonicznie i w w/w terminie  o godz. 17.30  sprzed siedziby ŚTT w Bytomiu odjedzie  autobus, który dowiezie widzów na miejsce - przejazd rownież jest bezpłatny

28. listopada br.  odbędzie się  premiera spektaklu w wykonaniu 
tancerzy ŚTT w Bytomiu, dla uczestników Akademii Tańca "wejściówki" za 6 zł


UWAGA! UWAGA!  UWAGA!

 Zgłoszenia  do 15. listopada br. do A. Filak ... i ani dnia dłużej!

Omdlała sukienka...i historia teatru tańca!!!
Wiadomości  
24.października 2007 r. rozpoczęła swoją działalność Akademia Tańca- projekt edukacyjny Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu, w którym niektórzy uczniowie naszego gimnazjum mają szczęście uczestniczyć- oczywiście Ci, którzy  w jakiś sposób związali swoje hobby z " Warsztatami teatralnymi".

Na tych zajęciach  poznali historię  tańca, dowiedzieli się o niekonwencjonalnym sposobie życia  artystycznego Izadory Duncan, wiedzą czym się różni taniec współczesny od nowoczesnego, do czego służy grawitacja , jak się do tego mają magiczne tańce derwiszów oraz jak się nazywa taniec uzdrawiający osoby ukąszone przez pająki...i skąd się wywodzi.

Pozdrowienia z Elflandii :)
Wiadomości

   Napisali do nas tak:

Teatr Wielkie Koło serdecznie dziękuje i pozdrawia wszystkie elfy z Gimnazjum nr 10 w Katowicach za sympatyczne i miłe spotkanie . Dla wszystkich całuski od piegowatej wróżki.
                                                Jacek Placek
                                              ( Jacek Łabacz)

Akademia, której bohaterem jest Jerzy Kukuczka
Wiadomości

       
Jerzy Kukuczka (24. marca 1948 r- 24. października 1989 r.) , miłośnik Gór i ryzyka, urodzony w Katowicach, alpinista i himalaista. Drugi człowiek na świecie (pierwszym był Reinhold Messner), który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum- wszystkie 14 szczytów o wysokości ponad 8 tysięcy metrów.

 W związku z tym ,że nasze gimnazjum przygotowywuje się do nadania szkole  imienia Jerzego Kukuczki w dn. 24.paździrnika br. w szkolnej auli o godz.9.00 odbędzie się akademia, której bohaterem jest Jerzy Kukuczka- boguciczanin,  Wielki Ślązak.  Na tę uroczystość została zaproszona  Pani Cecylia Kukuczka  oraz towarzysz wspólnych wypraw Pan Walenty Nędza. 

 W ramach realizacji poszczególnych zadań związanych z przygotowaniami do tej niezwykłej uroczystość, przypominamy, że każda klasa przgotowuje  gazetkę ścienną o Bohaterze, przyszłym Patronie.


Gdzie można znaleźć materiały?

-w gablotach i na gazetkach ściennych przed szkolną biblioteką

-w biblioteca szkolnej

-u nauczycieli, uczących geografii (p.J.Kłys- KIdawa, p.J.Pietras)

-www.alpinizm.pl/pismo/gia/kukuczka

-www.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Kukuczka

www.everethistory.com/climbers/kukuczka

Góra Grosza!!!
Ważne informacje  
 Jak każdego roku , tak i tym razem nasze gimnazjum , dzięki operatywności Samorządu Uczniowskiego, przystąpiło do akcji GÓRA GROSZA.

W związku z tym  każda klasa :

wykonuje puszki z napisem GÓRA  GROSZA, które przez cały czas trwania akcji znajdują się w klasopracowniach

26.października  zbieranie monet się zakończy

wrzucamy do puszek  bilon o nominałach  od1gr do 2 zł
Sukcesy w sporcie...cz.3. :)
 
Szczypiornistki , nasze szczypiornistki , awansowały do ćwierćfinałów!!! Eliminacje odbyły się w naszym bogucickim gimnazjum na początku października ! Drużyna  dziewcząt z G10
zajęła pierwsze miejsce! GRATULUJEMY!!!


Wyniki wyglądają następująco:


I miejsce - Gimnazjum nr 10 w Katowicach

II miejsce - Gimnazjum nr 23 w Katowicach

III miejsce - Gimnazjum nr 16 w Katowicach


I co Wy na to?
Sukcesy w sporcie...cz.2. :)
Wiadomości 
W dn. 15.października br. w Katowicach -Piotrowicach w Gimnazjum nr 20 odbyły się ćwierćfinały w piłce  ręcznej. Tym razem nasi zawodnicy zmierzyli się z drużyną gospodarzy i reprezentacją Gimnazjum nr 12 z Katowic. Awansowaliśmy do pólfinałów!!! 

Nic dodać, nic ująć, lepiej nie zapeszać, ale...marzymy  o miejscu na podium po rozgrywkach finałowych!!!
Sukcesy w sporcie ...cz.1.
Wiadomości
Co prawda, to prawda...ale to zawsze prawda

Otóż we wrześniu odbyły się  eliminacje do ćwierćfinałów rozgrywek międzyszkolnych w piłce ręcznej chłopców. Zawody zorganizowano w naszym gimnazjum, a że nie od dziś wiadomo, iż" We własnym domu i ściany pomagają"  wynik ostateczy, po ostrej rywalizacji , wygląda następująco:

I miejsce- Gimnazjum nr 10 w Katowicach

II miejsce - Gimnazjum nr 8 w Katowicach

III miejsce - Gimnazjum nr 3 w Katowicach

Czy wiecie ,że...?
 Nasi szczypiorniści walczyli dzielnie, ponieważ byli dopingowani przez ...szkolne cheerleaderki!!!
Taka moja mantra, mantra moja...jest:)
Muzyka  W dn. 19. października  2007 r. gościliśmy w naszym gimnazjum  Teatr Wielkie Koło z Będzina. Ich godzinny recital pt. " Piąta pora roku" przypadł  młodzieży do gustu.

Odkryliśmy, że potrafimy się bawić w rytmach  reagge , jazzu i ballady. Potafimy nieźle  śpiewać. Do wspólnej zabawy przyłączyła się grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Katowicach, których zaprosiliśmy do  "mantrowania".

Na recital  " przywędrowała " również nasza koleżanka, już Absolwentka- licealistka - Natalia Sowa, której bardzo dziękujemy!

Czy wiecie że...?
1. Łukasz Potocki, Marcin Sieczka i Adam Domogała  zadbali  o to, by ten koncert się odbył.

2. Pani Magda Dołęgowska i p. Tomasz Kukucz  , jako opiekunowie SU zadbali o to, by zaproszeni goście, poczuli się w naszym gimnazjum  po prostu swojsko.

3. Ola Pilch i Monika Marona z kl.III F przywitały  przybyłych gości, a dziewczyny z klasy II D - zorganizowały " dodatkową" szatnię.

4. Wszyscy uczestnicy recitalu  bawili się cudownie i wzorowo, o czym niedługo się przekonacie...oglądając zdjęcia.
Próby, próby, próby
Ważne informacje

 
Przypominam  grupie " Warsztatów Teatralnych" ,że  w piątek tj. 19. 10. br. spotykamy się w auli na ...intensywnej próbie przed Akademią i to już o godz. 8.00. W dalszym ciagu ćwiczymy wspinaczkę - jeszcze  tylko w poniedziałek  i wtorek!  -( 22. i 23. 10. br.) Proszę uprzedzić Rodziców o późniejszym powrocie ze szkoły.A poza tym czekam na deklaracje / tzw. " zgody"  na wyjazd do Bytomia i na wyjście do Teatru Gry i Ludzie, podpisane przez Waszych  Rodziców.

"Mundurkowa" rewia mody :)
Wiadomości 
Czekalismy i czekaliśmy! Wreszcie są! Nasze mundurki!!! - nie kryli  emocji w dn. 18.10.2007 r. wszyscy uczniowie klas pierwszych.

Do naszego gimnazjum dotarły  mundurki. Uczniowie są zadowoleni, poniważ mają rozeznanie w  jakich   uniformach  chodzą ich koledzy z katowickich gimnazjów.

Mundurki z "G10" w Katowicach są:  eleganckie, wygodne, modne, czerwone i granatowe, pasują do wszystkiego i na wszystkich. Już niedługo  na naszej stronie  galeria Modnego Gimnazjalisty.
Dzikie Safari :)
Rozrywka

 

No tak,  II b to ma się fajnie!  Tym razem w dn. 16.października br.  byli w IMAX'ie na projekcji dokumentalnego filmu pt. " Dzikie Safarii". Wiecie ...cała wyprawa, okularki i 3D. Żyć nie umierać!  Zabrały ich do kina P.T.  Justyna Kłys - Kidawa i Aleksandra Kwiczała .Południowoafrykańska przygoda ?W  październiku? Nie ma mocnych - zachwyciła wszystkich!!!

Gdzie się schowała klasa Ia?
Rozrywka  
                  Sherlock Holmes w naszej szkole, łał !

Pan Tomasz Kukucz w ramach obchodów Dni Języków Obcych  przeprowadził bardzo ciekawy konkurs wiedzowy. Padały tam m.in. pytania dotyczące  działalności przesławnego detektywa. A potem okazało sie, że gdzieś przepadła klasa IA .

Qiuz: 1. Gdzie się ukryła kl.I a?
           2. Który nauczyciel im w tym pomógł?
           3. Który z nauczycieli ich odnalazł?

PS. Gratulacje dla klasy IIIF - I miejsce w konkursie to nie byle co, gratulacje również dla klasy IIF za zajęcia II miejsca oraz klas IA, IIIA oraz IIIB, które zajęły miejsce trzecie :) (TK)
Szkoła globalna!
Szkoła Globalna    
Szkoła globalna to międzynarodowy projekt, w którym również NASZE GIMNAZJUM ma okazję uczestniczyć. A to wszystko dzięki p. Dorocie Marciniak , która jeszcze w czerwcu wysłała zgłoszenie! A teraz?  Hura, nasze gimnazjum  zostało zakwalifikowane do tego programu!!!
   Pani Dorota Marciniak i p. Tomasz Kukucz  są  koordynatorami  SZKOŁY GLOBALNEJ w naszym gimnazjum.
      No tak, przed nami trzy poważne kroki: Badanie, Nauka i ...Akcja !
Pierwszakom ...z pomocą! Hura!
Wiadomości
 Czy wiecie, że...?

        W każdy poniedziałek od godz. 14.30 do 15.15,
z myślą o młodszych  kolegach i koleżankach absolwent Marcin Sikora
wspólnie z p. Marzeną Szumską prowadzą
dodatkowe zajęcia z matematyki?!

Zapraszamy do sali nr 13  budynek A, piętro II.
Biuro Wystaw Artystycznych w Katowicach !
Wiadomości     
Szczęściarze z klasy II B (wych. p. Justyna Kłys-Kidawa) wybierają się jutro tj. 10 października br. do Galerii Sztuki BWA w Katowicach na wernisaż "Une CERTAINE FINLANDE".

Tym razem z młodzieżą wybiorą się p. Justyna Kłys - Kidawa oraz p. Marzena Filipecka-Dziurska.

 Pytanko : Czy  kl. II B przed wernisem powtórzyła
              zasady pisowni wyrazów  zapożyczonych z końcówką - ?
Magiczny Madagaskar- kraina szafirów i baobabów!
Wiadomości         
No, tak  u nas jesień się zaczyna , a "wybrańcy" z klas pierwszych i drugich  oraz członkowie SKKT PTTK nr 40 przenieśli się ...na Madagaskar !!!
A tak na poważnie  była to prelekcja prowadzona przez podróżnika  i grotołaza p. Grzegorza Kuśpiela.

Opiekę  tego dnia  nad liczną grupą "turystycznie zapalonych" gimnazjalistów  sprawowaly panie; A. Kwiczała, B. Sowa, J. Kłys-Kidawa, J.Pietras
Pasowanie pierwszoklasistów tuż, tuż...
Wiadomości   
Przypominamy wszystkim uczniom klas PiERWSZYCH ,
że uroczyste przyjęcie  do grona ZACNYCH  GIMNAZJALISTÓW 
odbędzie się 8.PAŹDZIERNIKA 2007 R.
 w naszym  ZAMCZYSKU
w obecności  JKM króla DAWIDA i zacnej królowej OLI
po uprzednim zdaniu egzaminów przez Gawiedź
przybyłą z różnych stanów  "podstawówek"
i złożeniu ŚLUBÓW przed  Dyrektor Szkoły,
co potwierdzimy stosownym glejtem .

NA uroczystość ŚLUBOWANIA  serdecznie zapraszamy Uczniów klas pierwszych, przypominając jednocześnie, że na ZAMKU obowiązują tego dnia  stroje królewskie, książęce, smocze, dworskie , kmiece i ...inne z epoki .
O tym , co poloniści wyczytali...w ostatnim dyktandzie!
 
Tak, to szkolne dyktando przejdzie do historii....

Sami nawet nie wiecie, co jeszcze skrywa przed Wami mitologia. Nie wymyślili  starożytni Grecy, a i uczeni zapewne nie odkryli, tego, co uczniowie klas pierwszych ...w ostatnim dyktandzie!

Tekst dyktanda- fragmenty:
" Tezeusz był młodzieńcem nadludzkiej siły. (...) Oto z Krety  od króla Minosa (...) przyjechali posłowie po żer dla Minotaura..."

Prawdy odkryte  w dyktandzie przez niektórych ...hmmm " badaczy" antyku :
" Te, Zeus był.... Oto z Krety od króla Minosa przyjechali po słowie po żel dla Minotaura..."

Pytanko bonusowe: Który ze starożytnych bogów był stylistą Minotaura?
Recital Teatru Wielkie Koło !
Wiadomości           
Recital
Teatru Wielkie Koło - "Mantratrans"
tylko w naszym Gimnazjum -
dawka dobrej muzyki
i cudownych tekstów,
świetna impreza przez godzinę
tylko dla wybranych :).

Recital odbędzie się w auli  Gimnazjum nr 10
 w Katowicach dn. 19.10 .2007 r- wstęp tylko 3 zł, nie musicie kupować biletów autobusowych :).

Informacji udziela (i rezerwuje miejsca ;)) - p. Agnieszka Filak

Zgłoszenia do : 12. października br.
Przypominamy, że "Warsztaty Teatralne" ruszyły...
WiadomościOd 10. września 2007 r.  koło zajęć pozaszkolnych i pozalekcyjnych pracuje... pełną parą ;).

Spotkania - te regularne - odbywają się w każdą środę "w okolicach" auli, sali gimnastycznej i w ostateczności... sali nr 7, ale "żeby się... nie kojarzyło" ;) - od godz.14.30 do godz. 15.15 albo... i trochę dłużej.
Tematyka spotkań bardzo ciekawa i róznorodna, więc każdy znajdzie coś dla siebie. I tak w ofercie:
a) wyjścia i wyjazdy do teatrów w regionie,
b) zajęcia z aktorem mimem w Teatrze Gry i Ludzie w Katowicach,
c) warsztaty w Centrum Scenografii Polskiej w Katowicach,
d) recital Teatru Wiekie Koło z Będzina - zaprosimy Was ;),
e) występy zespołu "WieśBOYZ",
f) szkolne jasełka,
g) dobra zabawa,
h) udział w projekcie edukacyjnym Śląskiego Teatru Tańca z Bytomia- Akademia Tańca
i) projektowanie scenografii i kostiumów
j) etiudy

Opiekunem grupy jest: Agnieszka Filak
Centrum Scenografii Polskiej.
Wiadomości 
2.października 2007 r. grupa gimnazjalistów -
32 uczniów :) - uczestniczyła w superwycieczce!!!

W ramach zajęć "Warsztatów Teatralnych" wybrali się do Centrum Scenografii Polskiej na wystawę lalek, projektów scenograficznych i rysunków Jadwigi Mydlarskiej - Kowal. 

Wystawa bajeczna, przestrzeń niesamowita, projekcja filmu DVD - OK, a warsztaty z projektowania... rewelacyjne. Okazało się, że lalkę można zrobić ze wszystkiego, a jeden nasz kolega nawet odkrył, że takim "plastycznym tworzywem" mogą być... kartofle ;). Marcinie, czekamy na Twoje projekty......


Tak już całkiem " na marginesie" - grupą " zapaleńców teatralnych" opiekowały się  tego dnia p.Aga Filak i p. Marzena Szumska.
Z ostatniej chwili....
Wiadomości 
 Międzyszkolne Zawody Lekkoatletyczne 'IX 2007


" Jestem  zwycięzcą, jestem zwycięzcą..." no cóż, nie każdy może tak zanucić, ale wśród nas są takie osoby.  W zawodach lekkoatletycznych, które odbyły się w dn. 26. września  br. najlepszymi  okazali się:

Karolina Huszcza z klasy III F- I miejsce w skoku w dal ;)


Krzysztof Zawadzki z klasy  III A - V miejsce  w biegu na 300m ;)

CZY WIECIE, ŻE???
I znowu te puchary należą do naszego Gimnazjum, szczęśliwego
" posiadacza" największego  kompleksu sportowego w Katowicach.
Czekamy na Mistrza Ortografii ;) !
Wiadomości
 
1.października  br. rozpoczął się cykl dyktand, które  mają wyłonić 
Szkolnego
Mistrza Ortografii ;)


 Zobaczymy , komu się uda...Rozwiązanie zagadki już w maju 2008 roku.
Na straży tej tajemnicy dzielnie stoją nasi poloniści, którzy  raz
w miesiącu  uraczą nas swoim autorskim tekstem.


Może pamiętcie  dyktando z ubiegłego roku, w którym to "Pożółkła z zazdrości gżegżółka wraz z kszykiem warzyła  zasmażkę żołędziową, uprzednio odważywszy  w warzywniaku nieopierzonego jerzyka Jerzyka oberżyny, bakłażany, jeżyny i jarzyny, aż żabka Grażynka Mól ze złości korzeń wierzby łapkami mazała "?
Wielki Powrót SZCZĘŚLIWEGO NUMERKA ;)
Wiadomości        1.października 2007 r. to wielki dzień 
     w życiu każdego gimnazjalisty z "10".

     Do łask, po długiej nieobecności do życia szkolnego powrócił  SZCZĘŚLIWY NUMEREK.
   Dzisiaj  szczęśliwcami okazali się wszyscy posiadacze JEDYNEK ;) ! Było ich aż osiemnaścioro, szczęśliwcom  gratulujemy, a od jutra zapraszamy   na nowe losowanie....

Kto tym razem zostanie uratowany?


Mundurki
Ogłoszenia dyrekcjiDyrektor Szkoły informuje, że zamówione mundurki szkolne będą wydawane w okresie ferii letnich w każdą środę od godziny 9.00 - 14.00 w sekretariacie szkoły.
Kiermasz podręczników
Ważne informacjeW dniach 20 i 21 czerwca w godzinach 14.00-16.00 odbędzie się w szkole kiermasz używanych podręczników. Zapraszamy!
EGZAMINY POPRAWKOWE
28 sierpnia 2007r. (wtorek), godzina 9.00 - aula - część pisemna:

biologia / technika / matematyka

Część ustna po zakończeniu części pisemnej w salach:
biologia (sala nr 1) / technika (sala nr 2) / matematyka (sala nr 3)29 sierpnia 2007r. (środa), godzina 9.00, aula - część pisemna
fizyka / chemia / geografia

Część ustna po zakończeniu części pisemnej w salach:
geografia (sala nr 1) / fizyka (sala nr 2) / chemia (sala nr 3)29 sierpnia 2007r. (środa) godzina 10.30, segment sportowy:
wychowanie fizyczne30 sierpnia 2007r. (czwartek) godzina 12.00, aula - część pisemna:
j.polski / język angielski


Część ustna po zakończeniu części pisemnej w salach:
j. polski (sala nr 2), j.angielski (sala nr 3)

Logowanie
 
 
Rejestracja
Zapomniane hasło
Š
Dla Ucznia i Rodzica

Godziny dzwonków

Plan lekcji obowiązujący od 03.09.2018

Dodatkowe zajęcia 2018/2019

Kalendarz roku szkolnego 2018/2019

Zebrania i konsultacje 2018/2019

Ważne terminy [.pdf]

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

Nabór na rok szkoły 2019/2020

Nabór do klasy sportowej na rok szkoły 2019/2020

Ważne informacje dla rodziców

Projekty edukacyjne 2018/2019

Losy Absolwentów

Reforma edukacji

Prawo szkolne

Ewaluacja wewnętrznaKontakt

Portale edukacyjne

Sport

Ekologia i chemia

Zasady żywienia w szkole

Informacje dla ucznia i rodzica

Wygenerowano w sekund: 0.26 - 431 zapytań MySQL 2,215,325 unikalne wizyty