BIP
Monitoring
Ważne informacje

Menu główne

Strona główna

Informacje o szkole

Grono Pedagogiczne

Pracownicy obsługi

Historia

Jerzy Kukuczka

Hymn Szkoły

Informacje ogólne

Życie szkoły

Dziennik elektroniczny

Wydarzenia

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Galeria

Archiwum wydarzeń

Biblioteka


Świetlica


Pedagog Szkolny


Pielęgniarka szkolna


Doradca zawodowy


Stołówka Szkolna


Osiągnięcia uczniów
2018/2019

2017/2018

2016/2017

2015/2016

2014/2015

2013/2014

2012/2013

2011/2012

2010/2011

2009/2010

Projekty ogólnopolskie

Wędrówki szlakami nowoczesnej edukacji

Młodzi w akcji

Ogólnopolski projekt edukacyjny IPN

Lepsza Szkoła

Certyfikaty


wydarzenia

ROK SZKOLNY 2018/2019

03.09.2018r.     -  przywitalismy nowy rok szkolny 2018/2019. Skończyły się wakacje i zaczęły obowiązki. 

04.09.2018r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli  w obchodach 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz 99 rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego. Uroczystości odbyły się pod pomnikiem na placu Wajdy w Bogucicach. Wydarzenie uświetnił występ Śląskiego Ludowego Zespołu Śpiewaczego „Zawodzianki”. 

Zdjęcia w galerii.

12.09.2018r. uczniowie klasy Ia i IIa wzięli udział w wykładach z biorobotyki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Na pierwszym z trzech wykładów poznaliśmy Bobota - robota o wzroście dziecka, który poruszał się i mówił. Bobot został zaprojektowany by podobać się dzieciom. Nasi uczniowie mogli nim posterować oraz go poprzytulać. Bobot został stworzony do pracy z dziećmi. Zarówno jako edukator jak i, w przyszłości, asystent medyczny. Bobota zaprezentowali jego twórcy - inżynierowie z Politechniki Białostockiej. Podczas drugiego wykładu uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć z bliska żywe karaczany madagaskarskie oraz świerszcze, których to zachowanie m. in.  jest inspiracją dla programistów i które na co dzień są przedmiotem badań na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego.Trzeci wykład był poświęcony  wiele mogącym małym robotom.Naukowcy z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŚ, wykorzystujący nowoczesne technologie w badaniach owadów, przedstawili nam niewielkie roboty, których możliwości pozwolą w przyszłości zrozumieć złożone zachowania zwierząt.

13.09.2018r. uczniowie klasy 1 i 2 uczestniczyli w międzynarodowej akcji " Sprzatanie Świata". Celem tegorocznej edycji było wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. " Sprzatanie Świata" polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej .

 24.09.2018r. w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu odbyła się w naszej szkole lekcja pokazowa z grapplingu.  W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy I i II SP 40 a zajęcia prowadził pan Alan Lander, utytułowany zawodnik MMA, absolwent AFW w Katowicach. Grappling to sport walki łączący zapasy i judo, czyli rzuty i techniki trzymań oraz techniki kończące w parterze. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, rywalizowali w licznych grach i zabawach a prowadzący w miłej i wesołej atmosferze przybliżył dzieciom tajniki nowej dyscypliny sportu. Mamy nadzieję, że lekcja zachęciła dzieci do regularnej aktywności fizycznej i stworzy możliwość częstszego uprawiania sportu na co dzień.

01.10.2018r. przystąpilismy do ogólnoploskiego programu "Młodzi w akcji", którego celem jest inspirowanie opiekunów i opiekunek młodzieży oraz ich podopiecznych do podejmowania nieszablonowych działań na rzecz swojej okolicy i jej mieszkańców. W jesiennej edycji programu zainspirujemy Was do niebanalnych i wartościowych akcji z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, m.in. zagłębimy się w życiorysy lokalnych bohaterów i bohaterek oraz spróbujemy wesprzeć żyjących, ale często osamotnionych świadków historii. Zastanowimy się także, czym jest dla nas niepodległość dzisiaj i w jaki sposób możemy działać w imię tej wartości w naszym codziennym życiu. Udział w programie jest bezpłatny, a do programu mogą się zgłosić uczestnicy ze szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz innych instytucji edukacyjnych (również nieformalnych). Program Młodzi w Akcji jest realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności w ramach programu Szkoła Ucząca się.

04.10.2018r. uczniowie klasy Ia podczas zajęć lekcyjnych przygotowywali samodzielnie, pod okiem wychowawczyni, różnorodne potrawy z jaj. A jakie pyszne i piękne potrawy z jajkami wyczarowali sami zobaczcie w naszej galerii –ślinka cieknie mniam, mniam.

5.10.2018r. Ten dzień na długo zapadnie w naszej pamięci. Tego bowiem dnia wszyscy świętowaliśmy. Uczniowie, Rodzice, Absolwenci oraz Pracownicy SP 40. Ale nie tylko! Mieliśmy mnóstwo gości. Gry, zabawy, ognisko. A wszystko to z okazji "Święta Kartofla". Zabawa była fantastyczna i mamy ogromną nadzieję, że za rok to powtórzymy w większym gronie. A kto nie przyszedł niech żałuje, obejrzy nasze zdjęcia i odnotuje w swoim kalendarzu – termin: październik 2019, miejsce: Szkoła Podstawowa nr 40, wydarzenie: super zabawa!

12.10.2018r. obchodzilismy Dzień Nauczyciela.Tym razem głównymi aktorami byli nauczyciele, zaangażowani w różne konkursy przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Imprezie towarzyszyły dobry humor, dobra zabawa. 

16.10.2018r w naszej szkole odbyło się pasowanie na pierwszoklasistę. Dzieci z wdziękiem i elegancją recytowały wiersze i pięknie śpiewały piosenki. Przedstawicielki uczniów najstarszych klas dały pierwszoklasistom kilka dobrych rad i złożyły im życzenia z okazji włączenia ich w poczet uczniów naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy za obecność dyrekcji i przedstawicieli Rady Pedagogicznej. Rodzicom dziękujemy za pamiątki w postaci tarczy szkolnej, smakowity poczęstunek oraz napoje i piękny wizerunek dzieci. Naszym nowym uczniom gratulujemy i życzymy samych sukcesów.

23.10.2018r. uczniowie klas trzecich gimnazjum mieli okazję wziąć udział w ramach projektu : "Katowice miastem fachowców" w dwóch wizytach studyjnych.W pierwszej gościła nas Kopalnia Węgla Kamiennego "Wujek",gdzie poznaliśmy zasady jej funkcjonowania.W drugiej wizycie, uczniowie mogli  zwiedzić warsztaty Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych.W ramach powyższego projektu, uczniowie mogli już poznać zasady pracy firmy budowlanej i wykończeniowej.

24.10.2018r. uczniowie klas III gimnazjum brali udział w warsztatach ekologicznych związanych ze zmianami klimatu. Przygotowywali się w ten sposób do happeningu poświęconego problemom zmian klimatu oraz znaczeniu drzew w zachowaniu różnorodności biologicznej i łagodzeniu skutków zmian klimatu. Podczas zajęć uczestnicy wykonali transparenty dotyczące ochrony klimatu, które ubarwią obchody Święta Drzewa w Katowicach.

24.10.2018r.  w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego odbyła się inauguracja programu „Uniwersytet Najlepszych” w której wzięła udział nasza uczennica Zuzanna Cichoń wraz z dyrektorem szkoły oraz jej mamą. Projekt ma na celu rozwijanie zainteresowań najzdolniejszych mieszkańców Katowic, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, pokazanie im bogatej oferty edukacyjnej Uniwersytetu Śląskiego oraz zachęcenie do podjęcia studiów w stolicy województwa śląskiego. Jego uczestnicy pod opieką i przy wsparciu tutora – pracownika naukowego uczelni, podejmą próbę rozpoznania swoich zainteresowań i predyspozycji oraz wyznaczą ścieżkę rozwoju osobistego i naukowego. W spotkaniu udział wzięli uczniowie oraz ich tutorzy, a także prof. dr hab. Ryszard Koziołek – prorektor ds. kształcenia i studentów, p. Waldemar Bojarun – wiceprezydent Katowic, p. Grażyna Burek - zastępca naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu. Organizatorami projektu są Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Urząd Miasta Katowice, a współorganizatorami Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 5 w Katowicach oraz Pałac Młodzieży w Katowicach.

25.10.2018r. uczniowie klas III gimnazjum uczestniczyli w 16 edycji Święta Drzewa w Katowicach pod hasłem „Każdy liść pochłania CO2”. To kolejne już wydarzenie Klubu Gaja po akcjach sadzenia drzew w Warszawie, Krakowie i Bielsku-Białej. W programie m.in. sadzenie drzew ufundowanych przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz happening, podczas którego zachęcać będziemy mieszkańców do podejmowania prostych działań na rzecz ochrony klimatu.

30.10.2018r.  klasy I i II odwiedziły Muzeum Historii Katowic. Dzieci wzięły udział w lekcjach muzealnych - Kolorowy świat makatek oraz Galandy, czepce, purpurki i inne elementy stroju ludowego. Wizytę w muzeum poprzedził  spacer po pięknej dzielnicy Nikiszowiec oraz zbieranie liści! Zabawa była udana! 


7.11.2018r. w szkole miała miejsce niezwykła uroczystość : akademia z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uczniowie wraz z Panią Polańską i Panią Krawczyk przygotowali niecodzienne widowisko pokazujące trudną drogę Polski do Niepodległości. Akademię zakończyliśmy patriotycznym karaoke. 

6.11.2018r. uczniowie klas gimnazjalnych naszej szkoły, mogli w ramach projektu „Katowice miastem fachowców” wziąć udział w kolejnej wizycie studyjnej. Tym razem gościło nas Katowickie Centrum Edukacji Zawodowej. Uczniowie mieli okazję zwiedzić studio nagrań i obejrzeć pokaz mody prezentujący prace uczniów. 

7.11.2018r. najmłodsi uczniowie odwiedzili wraz z wychowawcami świetlicy Panią J. Tosza i Panią M. Dołęgowską cmentarz w Katowicach Bogucicach . Odwiedzilismy groby zmarłych , o których juz zapomniano, ale najważniejszym grobem dla Nas był " Grób zbiorowy wojenny 6 nieznanych żołnerzy Wojska Polskiego poległych we wrześniu 1939r. 

9.11.2018r. razem z MP49, MP 97 , ZSP 4 , MP 21 i Przedszkolem przy parafii Św. Szczepana szliśmy w Korowodzie Niepodległości. Trasę zakończylismy przy Miesjkim Domu Kultury Katowice Bogucice. Tam stworzylismy żywą flagę a o godzinie 11.11 bilismy rekord dl Niepodległej. 

19.11.2018 r. uczniowie klasy III oddziałów gimnazjalnych przystąpili do etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka Polskiego. Nie mamy zwycięzców , którzy przeszli do II etapu , ale wszystkim gratulujemy.

20.11.2018r uczniowie klasy III oddziałów gimnazjalnych przystąpili do etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki. Jednej uczennicy Zuzi z 3 c brakło niewiele, ale to zmobilizowałą ją do udziału w Międzynarodowym KOnkursie KANGUR. Juz dziś trzymamy kciuki. 

20.11.2018r. klasy I a i II a wybrały się w podróż.  Była to muzyczna podróż z Indii do Hiszpanii. Dzieci odwiedziły NOSPR i wzięły udział  w muzycznej lekcji flamenco. Ten najpopularniejszy i najbardziej lubiany gatunek muzyki etnicznej na świecie powstał w Andaluzji. Muzyka, którą usłyszeliśmy  była połączeniem tradycyjnego flamenco z kulturą indyjską, arabską i jazzem. Naszym przewodnikiem był Michał Czachowski, leader zespołu Indialucia oraz Viva Flamenco. To dzięki niemu poznaliśmy instrumenty takie jak  sitar czy cajon. Zabawa była udana! Liczymy na więcej!

21.11.2018r uczniowie klasy III oddziałów gimnazjalnych przystąpili do etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego . Test niestety okazał sie z trudny, a może przyczynił się stres. Życzymy powodzenia w nnych konkursach. 

23.11.2018r. odbył się etap szkolny- rejonowy Ogólnopolskiego Konkursu Biologicznego "Wszczep sobie zdrowie" W konkursie brało udział 6 uczniów z klasy 3a i 3c. Test zawierał 30 zadań , 15 pkt upoważniało do przejścia do etapu wojewódzkiego, Jagoda Saternus z klasy 3a uzyskała 12 pkt. 
Konkurs był organizowany przez Prywatne LO im. M. Wańkowicza w Katowicach, pod patronatem MEN, Rektora UJ w Krakowie, Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Prezydenta Katowic. Dotyczył wiedzy nt. chorób zakaźnych, cywilizacyjnych, społecznych, wiedzy o szczepieniach ochronnych, popularyzacji zdrowego stylu życia.

 

26.11.2018 r. uczniowie klasy III oddziałów gimnazjalnych przystąpili do etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z biologii. Nikt nie zakwalifikował się do II etapu, ale kto nie próbuje ten nie wygrywa. 

26-27.11.2018r klasy I i II świętowały Dzień Pluszowego Misia. W związku z tym dzieciom w tych dniach towarzyszyły w lekcjach ich ukochane misie! A jako, że miś kojarzy nam się z głębokim snem - dzieci oraz wychowawczynie - te dni spędziły w piżamach... Kolejne świętowanie za rok ;-)

28.11.2018r. ogłoszono wyniki konkursu plastycznego na strój regionalny. I miejsce zajął Oskar Samsel z klasy I a. II miejsce Dominika Pani z klasy II a, a III miejsce Jakub Czupała również z klasy II a. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy!!!
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

3.12.2018r. w szkole gościlismy górników. W auli naszej szkoły odbywały się XI Boguckie Prezentacje Barbórkowe. Na scenie wystepowali mali artyści z MP97, MP 49, MP 14, MP 20, MP 22, ZSP nr 4 i SP 40 . Wśród zaproszonych gości byli oczywiście górnicy , ale i także przedstawiciel Sląskiego Kuratora Oświaty, przedstawiciel Rady Jednostki Pomocniczej Katowice Bogucice, dyrektor Miejskiego Domu Kultury Katowice Bogucice, dyrektorzy szkół i przedszkoli.Na koniec każdego występu mali artyści zostali poczęstowani słodkościami przyniesionym przez górników.

Zdjęcia w galerii

4.12.2018r.  klasy I i II odwiedziły ponownie Pałac Młodzieży w Katowicach. Tym razem dzieci obejrzały przedstawienie "Król Maciuś Pierwszy". Było dużo tańca, muzyki i śpiewu oraz piękne stroje i świetni- młodzi aktorzy. Wyjście uważamy za wyjątkowo udane!

4,5,6.12. 2018r. uczniowie klas III gimnazjum przystapili do próbnego egzaminu gimnazlajnego w części humanistycznej, matematyczno - przyrodniczej i językowej.Już za niedługo poznają wyniki, czyli dowiedzą się nad czym jeszczse nalezy popracować , aby dostać sę do wymarzonej szkoły ponadgimnazjalnej. 

6.12.2018r. odwiedził nas Mikołaj. czekalismy długo, ale sie opłacało. Teraz znowu musimy czekać rok. 

Logowanie
 
 
Rejestracja
Zapomniane hasło
Š
Dla Ucznia i Rodzica

Godziny dzwonków

Plan lekcji obowiązujący od 03.09.2018

Dodatkowe zajęcia 2018/2019

Kalendarz roku szkolnego 2018/2019

Zebrania i konsultacje 2018/2019

Ważne terminy [.pdf]

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

Nabór na rok szkoły 2018/2019

Ważne informacje dla rodziców

Projekty edukacyjne 2018/2019

Losy Absolwentów

Reforma edukacji

Prawo szkolne

Ewaluacja wewnętrznaKontakt

Portale edukacyjne

Sport

Ekologia i chemia

Zasady żywienia w szkole

Informacje dla ucznia i rodzica

Wygenerowano w sekund: 0.06 - 22 zapytań MySQL 1,696,610 unikalne wizyty