BIP
Menu główne

Strona główna

Informacje o szkole

Grono Pedagogiczne

Pracownicy obsługi

Historia

Jerzy Kukuczka

Hymn Szkoły

Informacje ogólne

Życie szkoły

Zastępstwa [.pdf]

Dziennik elektroniczny

Wydarzenia

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Galeria

Archiwum wydarzeń

Biblioteka


Świetlica
Pedagog
tworzenie strony
Pielęgniarka szkolna


Doradca zawodowy
tworzenie strony
Stołówka Szkolna
tworzenie strony
Osiągnięcia uczniów
2018/2019

2017/2018

2016/2017

2015/2016

2014/2015

2013/2014

2012/2013

2011/2012

2010/2011

2009/2010

Projekty ogólnopolskie

Wędrówki szlakami nowoczesnej edukacji

Wkręć się w pomaganie

Oficjalna strona Wkręć się w pomaganie

Ogólnopolski projekt edukacyjny IPN

Certyfikaty


wydarzenia

ROK SZKOLNY 2018/2019

03.09.2018r.     -  przywitalismy nowy rok szkolny 2018/2019. Skończyły się wakacje i zaczęły obowiązki. 

04.09.2018r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli  w obchodach 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz 99 rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego. Uroczystości odbyły się pod pomnikiem na placu Wajdy w Bogucicach. Wydarzenie uświetnił występ Śląskiego Ludowego Zespołu Śpiewaczego „Zawodzianki”. 

Zdjęcia w galerii.

12.09.2018r. uczniowie klasy Ia i IIa wzięli udział w wykładach z biorobotyki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Na pierwszym z trzech wykładów poznaliśmy Bobota - robota o wzroście dziecka, który poruszał się i mówił. Bobot został zaprojektowany by podobać się dzieciom. Nasi uczniowie mogli nim posterować oraz go poprzytulać. Bobot został stworzony do pracy z dziećmi. Zarówno jako edukator jak i, w przyszłości, asystent medyczny. Bobota zaprezentowali jego twórcy - inżynierowie z Politechniki Białostockiej. Podczas drugiego wykładu uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć z bliska żywe karaczany madagaskarskie oraz świerszcze, których to zachowanie m. in.  jest inspiracją dla programistów i które na co dzień są przedmiotem badań na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego.Trzeci wykład był poświęcony  wiele mogącym małym robotom.Naukowcy z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŚ, wykorzystujący nowoczesne technologie w badaniach owadów, przedstawili nam niewielkie roboty, których możliwości pozwolą w przyszłości zrozumieć złożone zachowania zwierząt.

13.09.2018r. uczniowie klasy 1 i 2 uczestniczyli w międzynarodowej akcji " Sprzatanie Świata". Celem tegorocznej edycji było wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. " Sprzatanie Świata" polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej .

 24.09.2018r. w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu odbyła się w naszej szkole lekcja pokazowa z grapplingu.  W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy I i II SP 40 a zajęcia prowadził pan Alan Lander, utytułowany zawodnik MMA, absolwent AFW w Katowicach. Grappling to sport walki łączący zapasy i judo, czyli rzuty i techniki trzymań oraz techniki kończące w parterze. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, rywalizowali w licznych grach i zabawach a prowadzący w miłej i wesołej atmosferze przybliżył dzieciom tajniki nowej dyscypliny sportu. Mamy nadzieję, że lekcja zachęciła dzieci do regularnej aktywności fizycznej i stworzy możliwość częstszego uprawiania sportu na co dzień.

01.10.2018r. przystąpilismy do ogólnoploskiego programu "Młodzi w akcji", którego celem jest inspirowanie opiekunów i opiekunek młodzieży oraz ich podopiecznych do podejmowania nieszablonowych działań na rzecz swojej okolicy i jej mieszkańców. W jesiennej edycji programu zainspirujemy Was do niebanalnych i wartościowych akcji z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, m.in. zagłębimy się w życiorysy lokalnych bohaterów i bohaterek oraz spróbujemy wesprzeć żyjących, ale często osamotnionych świadków historii. Zastanowimy się także, czym jest dla nas niepodległość dzisiaj i w jaki sposób możemy działać w imię tej wartości w naszym codziennym życiu. Udział w programie jest bezpłatny, a do programu mogą się zgłosić uczestnicy ze szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz innych instytucji edukacyjnych (również nieformalnych). Program Młodzi w Akcji jest realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności w ramach programu Szkoła Ucząca się.

04.10.2018r. uczniowie klasy Ia podczas zajęć lekcyjnych przygotowywali samodzielnie, pod okiem wychowawczyni, różnorodne potrawy z jaj. A jakie pyszne i piękne potrawy z jajkami wyczarowali sami zobaczcie w naszej galerii –ślinka cieknie mniam, mniam.

5.10.2018r. Ten dzień na długo zapadnie w naszej pamięci. Tego bowiem dnia wszyscy świętowaliśmy. Uczniowie, Rodzice, Absolwenci oraz Pracownicy SP 40. Ale nie tylko! Mieliśmy mnóstwo gości. Gry, zabawy, ognisko. A wszystko to z okazji "Święta Kartofla". Zabawa była fantastyczna i mamy ogromną nadzieję, że za rok to powtórzymy w większym gronie. A kto nie przyszedł niech żałuje, obejrzy nasze zdjęcia i odnotuje w swoim kalendarzu – termin: październik 2019, miejsce: Szkoła Podstawowa nr 40, wydarzenie: super zabawa!

12.10.2018r. obchodzilismy Dzień Nauczyciela.Tym razem głównymi aktorami byli nauczyciele, zaangażowani w różne konkursy przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Imprezie towarzyszyły dobry humor, dobra zabawa. 

16.10.2018r w naszej szkole odbyło się pasowanie na pierwszoklasistę. Dzieci z wdziękiem i elegancją recytowały wiersze i pięknie śpiewały piosenki. Przedstawicielki uczniów najstarszych klas dały pierwszoklasistom kilka dobrych rad i złożyły im życzenia z okazji włączenia ich w poczet uczniów naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy za obecność dyrekcji i przedstawicieli Rady Pedagogicznej. Rodzicom dziękujemy za pamiątki w postaci tarczy szkolnej, smakowity poczęstunek oraz napoje i piękny wizerunek dzieci. Naszym nowym uczniom gratulujemy i życzymy samych sukcesów.Logowanie
 
 
Rejestracja
Zapomniane hasło
Š
Dla Ucznia i Rodzica

Godziny dzwonków

Plan lekcji obowiązujący od 03.09.2018

Dodatkowe zajęcia 2018/2019

Kalendarz roku szkolnego 2018/2019

Zebrania i konsultacje 2018/2019

Ważne terminy [.pdf]

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

Nabór na rok szkoły 2018/2019

Ważne informacje dla rodziców

Projekty edukacyjne 2018/2019

Doradztwo zawodowe

Losy Absolwentów

Reforma edukacji

Prawo szkolne

Ewaluacja wewnętrznaKontakt

Portale edukacyjne

Zajęcia techniczne

Religia

Sport

Ekologia i chemia

Koło filmowe

Zasady żywienia w szkole

Informacje dla ucznia i rodzica

Wygenerowano w sekund: 0.02 - 22 zapytań MySQL 1,649,449 unikalne wizyty