BIP
Monitoring
Ważne informacje

Inspektor Ochrony Danych:
Michał Kaczorowski
iod.mkaczorowski@cuw.katowice.pl
tel. 32 606 13 23


Menu główne

Strona główna

Informacje o szkole

Grono Pedagogiczne

Pracownicy obsługi

Historia

Jerzy Kukuczka

Hymn Szkoły

Informacje ogólne

Życie szkoły

Dziennik elektroniczny

Szkoła Podstawowa 40 w Katowicach

Wydarzenia

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Galeria

Archiwum wydarzeń

Biblioteka


Świetlica


Pedagog Szkolny


Pielęgniarka szkolna


Doradca zawodowy


Stołówka Szkolna


Osiągnięcia uczniów
2018/2019

2017/2018

2016/2017

2015/2016

2014/2015

2013/2014

2012/2013

2011/2012

2010/2011

2009/2010

Projekty ogólnopolskie

Wędrówki szlakami nowoczesnej edukacji

Młodzi w akcji

Ogólnopolski projekt edukacyjny IPN

Lepsza Szkoła

CertyfikatyArchiwum wydarzeń

ROK SZKOLNY 2017/2018

04.09.2017r. przywitaliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Nasza szkoła od 01.09.2017r. stała się Szkołą Podstawową nr 40 w Katowicach. Przywitalismy najmłodszych uczniów , czyli " pierwszoklasistów", nowych nauczycieli . czas wracać do rzeczywistości. Żegnajcie wakacje, witaj szkoło.  

15.09.2017r. uczniowie klasy 1 szkoły podstawowej uczestniczyli w ogólnoplodskiej akcji " Sprzątanie Świata". „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Opiekunowie: p. M. Wuj - Filipowicz, p. J. Tosza

Koordynator akcji: p. A. Kwiczała

19.09.2017r. odbyły sie pierwsze spotkania z Rodzicami.

21.09.2017 r. uczniowie klasy pierwszej SP 40 uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z II Komisariatu Policji w Katowicach. Uczniowie po spotkaniu wiedzą, na co należy zwrócić uwagę w czasie przechodzenia przez pasy w miejscu, gdzie obowiązuje sygnalizacja świetlna i tam gdzie jej nie ma, jakie zasady obowiązują podczas przewożenia dzieci samochodem i jak należy zachować się jeżdżąc rowerem. Innym istotnym tematem pogadanki z dziećmi było właściwe zachowanie się w przypadku zaistnienia zdarzenia zagrażającego zdrowiu i życiu innych, umiejętność połączenia się z numerami alarmowymi. 
Opiekun: p. J. Tosza

4.10.2017r. uczniowie brali udział w warsztatach zorganizowanych przez Klub Gaja z Bielska Białej. Warsztaty zachęcają do całościowego spojrzenia na świat, wolontariatu na rzecz przyrody, zwierząt i ludzi, twórczego podejścia do życia i wreszcie dzielenia się wiedzą na temat ochrony środowiska z najbliższymi.Uczniowie przygotowali się w ten sposób do happeningu z okazji "Światowego Dnia Drzewa".

.." Podczas zajęć wspólnie z uczestnikami zastanawialiśmy się czy na pewno drzewa zasługują na miano naszych przyjaciół i wszyscy wspólnie doszliśmy do wniosku że jak najbardziej tak. Rozmawialiśmy o różnicach pomiędzy korzyściami płynącymi z obecności drzew w miastach i na terenach leśnych, o oczyszczaniu powietrza, zacienianiu miejsc nasłonecznionych, zmniejszaniu hałasu oraz funkcjach estetycznych drzew. Nie zapomnieliśmy również o tym, że drzewa są nie tylko naszymi przyjaciółmi, ale także wielu gatunków ptaków, owadów i innych zwierząt"... – opowiada Jarosław Kasprzyk, edukator Klubu Gaja.

Opiekun: p. J. Tosza

12.10.2017 r. plac przed Centrum Informacji Naukowej i Biblioteką Akademicką w Katowicach zapełnił się kolorowymi sercami namalowanymi przez uczniów naszej szkoły. Podczas happeningu „Drzewo-przyjaciel” uczniowie utworzyły z nich wizerunek wielkiego serca – dla drzew! Tak zainaugurowano  15. edycję Święta Drzewa Klubu Gaja w Katowicach. 

Opiekun: p. J. Tosza, p. K. Kaplyta 

13.10.2017 r. obchodzilismy w szkole Dzień Edukacji Narodowej oraz Pasowanie Uczniów klas I. Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 40 oficjalnie zostały przyjęte w poczet uczniów. Wobec dyrektora, wychowawczyni, uczniów , rodziców i dziadków złożyły ślubowanie i zostały pasowane, przygotowały też piękną piosenkę. 

Opiekunowie: p. K. Wittmann - Widera, p. M. Filipowicz - Wuj, p. G. Stanek - Czerny

7.11.2017r. Odbyły się zebrania z rodzicami . Zainteresowani mogli uczestniczyc w spotkaniu z Panią Agatą Grochowiecką, pracownikiem Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 5  w Katowicach oraz sierżantem Adrianem Sawą z II Komisariatu Policji w Katowicach. Zaproszeni goście poruszyli temat bezpieczeństwa w sieci i cyberprzemocy oraz odpowiedzialności prawnej w internecie. 

12.11.2017r. odbył się uroczysty apel z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości.

17.11.2017r.  jedenastu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w ogólnopolskim konkursie wiedzy o człowieku i jego zdrowiu - MEDITEST 2017

Opiekunowie: p. K. Kriegler, p. A.Kwiczała

6.12.2017r. Naszą szkołe odwiedził Świety Mikołaj. Najpierw zawitał u najmłodszych uczniów. Okazuje się , ze wszyscy byli grzeczni , bo nikt nie został bez prezentu. Potem nasz szalony Mikołaj odwiedził gimnazjalistów.

( zdjecia w galerii)

9.12.2017r. kolejny dla nas już 5 finał " Szlachetnej Paczki". Pomagaliśmy tym razem dwuosobowej rodzinie: mama i synek. Udało się spełnić wszystkie marzenia rodziny. 

12.12.2017r. nasi najmłodsi uczniowie klasy 1 wyjechali na wycieczkę do kina. Z wielką radością uczestniczyli w warsztatach filmowych oraz mieli okazję zobaczyć film " Pierwsza gwiazdka" . Wycieczce towarzyszyły ogromne emocje, które uczniowie ujeli w swoich pracach plastycznych podczas zajęć świetlicowych.  

15.12.2017r. w szkole odbył siejuż drugi koncert chrytatywny, tym razem " Dla Kuby" podopiecznego Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich. W koncercie wystąpili: absolwenci, uczniowie , Pan Jacek Łopot oraz kabaret " Ententa". 

19.12.2017r. w szkole odbyły się konsultacje dla rodziców wramach , których zainteresowani mogli uczestniczyć w spotkaniu nt. „Narkotyki i Nastolatki” prowadzonym przez terapeutę Śląskiego Centrum Profilaktyki i Psychoterapii – panią Anitę Stachowiak.

22.12.2017r. Ten dzień zapamietamy długo. Jasełka!!!! Uczniowie klasy 1 SP przygotowali wyśmienite przedstawienie, to ich pierwsze poważne role aktorskie. Po przedstawieniu zaczęło się kolędowanie, kolędowali wszyscy uczniowie i nauczyciele. Wesoła i radosna atmosfera udzieliła się wszystkim. 

19.01.2018r. I Mini Turniej Piłki Recznej ! Cała Akcja rozpoczęła się obowiązkową rozgrzewką, podczas której nie mogło zabraknąć naszego znaku rozpoznawczego czyli balonów. Następnie trening piłki ręcznej przeprowadzony przez nasze Wspaniałe wolontariuszki - zawodniczki z zespołu juniorek, kolejno rywalizacja wśród uczniów klas 1-3 szkół podstawowych w turnieju mini piłki ręcznej. 
Tego dnia nie było wygranych ani przegranych, każdy otrzymał złoty medal za cudowną postawę i piękną walkę. Dodatkowo wszystkich uczestników czekała słodka przekaska, napoje oraz nagrody rzeczowe dla szkół. W turnieju brali udział uczniowie klas III z SP 13 i SP47 oraz nasi najmłodsi uczniowie z klasy I.Akcja współfinansowana przez Urząd Miasta Katowice.

Organizator: UKS Impreium Katowice i Urząd Miasta Katowice

23.01.2018r. w szkole odybyły się kolejne spotkania z Rodzicami.

24.01.2018r. gościliśmy w naszej szkole wolontariuszki Stowarzyszenia Nadzieja na Dom, które przeprowadziły lekcję dla klasy pierwszej szkoły podstawowej w ramach akcji’ Ręka w łapę. Spójrz na świat z perspektywy 4 łap.” Nazwa akcji „Ręka w łapę” jest parafrazą znanego powiedzenia "iść z kimś ramię w ramię", czyli blisko siebie, współdziałać                Zajęcia dotyczyły tematu problemu bezdomności psów, jego przyczyn oraz form pomocy. Wolontariuszki opowiedziały dzieciom jak w sposób prawidłowy i bezpieczny obchodzić się z psem, jak należy się nim opiekować, jak można aktywnie i kreatywnie spędzać czas z czworonożnym przyjacielem. Zajęcia miały charakter interaktywny, dzieci odpowiadały na pytania, dzieliły się własnym spostrzeżeniami na temat opieki nad psem. Dużą atrakcją dla uczniów była suczka Wera, która chętnie nawiązała kontakt z uczestnikami oraz prezentowała swoje umiejętności wykonując polecenia opiekunki.. 

Opiekun: p. G. Stanek - Czerny

( Zdjęcia w galerii)

26.01.2018r. po ostaniej godzinie lekcyjnej przyszły nasze długo wyczekiwane ferie!!!

2.03.2018r. nasza szkoła była organizatorem półfinałów Mistrzostw Katowic w piłce ręcznej chłopców. W zawodach wzięli udział uczniowie z następujących szkól- SP 4, SP 21, SP 64 oraz SP 40. Po zaciętej walce nasi szczypiorniści zajęli II miejsce, jednak tylko jedna drużyna awansowała do finału. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zagramy w finale!

Od dnia 2 marca 2018r. trwa w naszej szkole wielkanocna edycja "Szlachetnej paczki". Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zbieramy artykuły spożywcze, chemiczne i szkolne dla rodziny, którą wspomagaliśmy w grudniu 2017 roku.

Zdjęcia w galerii.

08.03.2018rW tym roku szkolnym Dzień Kobiet obchodzony był w naszej szkole w sposób szczególny. Uczennice klas drugich gimnazjum zorganizowały salon piękności: zabawa kolorami w makijażystki, stylistki i fryzjerki, słodki poczęstunek, relaksacyjna muzyka w tle. Śmiechu było co niemiara.

Opiekun: G. Stanek - Czerny

Zdjęcia w galerii.

08.03.2018r. klasa 3b brała udział w kolejnych warsztatach ekologicznych organizaowanych przez Klub Gaja. Prace lastyczne wykonane podczas wartszatów będą słuzyły jako rekwizyty na happeningu w dniu 21.02.2018r.

Opiekun: p. J.Tosza

12.03.2018r. Kolejny raz gościliśmy w naszej szkole młodych sportowców. Tym razem zorganizowaliśmy półfinały Mistrzostw Katowic w piłce ręcznej dziewcząt. Rywalizowały cztery szkoły- SP 28, SP 64, II LO oraz SP 40. Nasze dziewczyny nie miały sobie równych i po wygraniu trzech meczy awansowały do finału!!! Gratulujemy i trzymamy kciuki!

W dniach 13  do 27 marca 2018 r. trwał w naszej szkole wielkanocny Kiermasz Rękodzieła. Sprzedajemy pracy wykonane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na budowę "Świetlikowa" Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci (KRS 00003249840).

Zdjęcia w galerii.

20.03.2018r. w szkole - Dzień Otwarty. Miła atmosfera, prezentacja szkoły,zawody sportowe i wiele innych atrakcji towarzyszyło wizycie przyszłych uczniów naszej szkoły. 

Zdjęcia w galerii.

21.03.2018r. uczniowie klasy 3b uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Wody, zorganizowanego przez Klub " Gaja". Na Rynku w Katowicach odbył się happening  pt. „Wodopój”. Wraz z uczniami do wodopoju przybyły zwierzęta. Jak to w pierwszy dzień wiosny bywa, rano był mróz i z powodu niskich temperatur nie można było uruchomić fontanny na Rynku. Wody zabrakło! Zwierzęta musiały napić się z zabytkowego saturatora. Podczas wydarzenia uczniowie i mieszkańcy mogli wziąć udział w grach i zabawach ekologicznych.

23.03.2018r. obchodzilismy dzień Patrona - " Urodziny Pana Jerzego". Do szkoły zawitali goście: Pani Cecylia Kukuczka ( żona ), Pan Paweł Pallus ( przyjaciel), Pan Ignacy Nendza ( przyjaciel), Pani Joanna Grabania ( były dyrektor szkoły) , Pan Andrzej Wróblewski ( były wicedyrektor szkoły), Pan Damian Stępień ( radny Miasta Katowice) , Pani Babriela Chmielarz ( dyrektor SP 13), Pani Grażyna Sajnóg ( dyrektor MP nr 49) , Pani Halina Bista ( dyrektor MP nr 22). Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali znakomite przedstawienie o tematyce górksiej, filmy nt. patrona, prezentacje multimedialne. Najmłodsi uczniowie zaśpiewali chórem piosenkę górską. Najwiekszą atrakcją okazał się Quizz " Kashoot".

Zdjęcia w galerii.

28.03.2018r. Akcja "Wielkanocna Szlachetna Paczka" po raz drugi pomogliśmy Kacperkowi i jego mamie. 

10.04.2018r. w auli szkoły odbył się finał akcji " Pomagamy budować Świetlikowo" . Młodzież naszej szkoły  zaprezentowali przedstawienie paschalne „On żyje”. Absolwenci wspomogli nas swoimi talentami wokalnymi i oczywiście nadal miał miejsce kiermasz rękodzieła pt " Wiosenne ozdoby dla domu i ogrodu i balkonu".

10.04.2018r. odbyły się konsultacje dla Rodziców. 

19.04.2018r. najmłodsi uczniowie szkoły uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym pt" Zaczarowany ołówek"

18.04.2018 - 20.04.2018r uczniowie klas III oddziałów gimnazjalnych pisali egazminy na zakończenie gimnazjum. 

27.04.208r. szkołę odwiedził funkcjonariusz Izby Celno Skarbowej wraz ze swoim przyjacielem psem Blantem. Spotkanie miało charakter profilaktyczny. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się jak zgubny wpływ narktyki i doplacze wywierają na zdrowie, co grozi za ich przemyt i posiadanie oraz w jaki sposób szkoli się psy do ich poszukiwania.Blant zaprezentował nam swoje zdolności. 

27.04.2018r. uczestniczyliśmy w  akademii z okazji " 3 - Maja".

09.05.2018r. uczniowie klas 2a,2b,2c uczestniczyli w wycieczce do oczyszczalni ścieków " Gigablok" .Ścieżka edukacyjna Oczyszczalni Ścieków Gigablok powstała przy współudziale Katowickich Wodociągów S.A. i Urzędu Miejskiego w Katowicach. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat ochrony środowiska, a w szczególności ochrony wody.Dowiedzieli się  jak bardzo nasze codzienne życie potrafi zmieniać środowisko naturalne, a także na czym polega oczyszczanie ścieków w nowoczesnej oczyszczalni.

16.05.2018r. przedstawiciele SU uczetsniczyli w V Zlocie Wolontariuszy.  

21.05.2018r. odbyły się już ostatnie w tym roku szkolnym zebrania z Rodzicami.

28.05.2018r. odbyło się spotkanie z okazji Dnia Mamy i Taty. W programie przewidziano występy artystyczne naszych najmłodszych uczniów i koncert w wykonaniu młodzieży.

30.05.2018r. uczniowie klasy 1 ( SP ) i część gimnazjalistów odwiedzili Wrocławskie ZOO. Wrocławskie zoo jest najstarszym na terenach Polski tego typu przybytkiem. Jego historia sięga aż 1865 roku. W ogrodzie zoologicznym  zobaczyliśmy  dużo zwierząt. Jest tam , aż 10,5 tysiąca podopiecznych. Od niedawna zoo ma dwa specjalnie wydzielone obiekty, gdzie mogliśmy podziwiać ekosystemy związane z Czarnym Lądem oraz wodą, czyli Afrykarium i Oceanarium.

4.06. - 6.06.2018r. jeden uczeń klasy III ( Gim ) przeżywa swój egzamin gimnazjalny 2017/2018 w terminie dodatkowym. POWODZENIA !!!

13.06.2018r. w szkole odbył się Dzień talentów połączony z Dniem Sportu.Okazuje się , że najwięcej talentów mamy w I klasie SP. Brawo!!!

 

ROK SZKOLNY 2016/2017 

1.09.2016r. rozpoczęliśmy Nowy Rok Szkolny. 

8.09.2016r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajeciach profilaktycznych " Dopalacze Stop".

Opiekunowie: p. Joanna Tosza , p. Iwona Burdak

19.09.2016r. odbyły się demokratyczne wybory przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

Opiekunowie: p. Magdalena Dołęgowska , p. Karolina Wittmann - Widera

28.09.2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w prelekcjach i pokazach XXXII Osobliwości Świata Fizyki na Uniwersytecie Śląskim. Najbardziej w pokazy doświadczalne zaangażowali się uczniowie klasy 1 a – wyznaczali środek ciężkości ciał, tworzyli konstrukcję niewymagającej podpory zewnętrznej, stąpali po styropianowym moście [rzymskiej konstrukcji] i moście drewnianym [pomysłu Leonarda Da Vinci], wspinali się na sznurkową drabinę, mierzyli się z energią kuli-wahadła.

Opiekun: p. Marek Fabijański

• 30.09.2016r. Samorząd Uczniowski zorganizował I kiermasz ciast. Dochód przeznaczono na grudniową akcję " Szlachetna Paczka".

Opiekunowie: p. Magdalena Dołęgowska , p. Karolina Wittmann - Widera

8.10.2016r. uczniowie uczestniczyli w XXXV Marszu na Orientację " Jesień z kompasem" w okolicach lasu murckowskiego.

Opiekun : p. Justyna Kłys - Kidawa

11.10.2016r. klasy 2a i 2b odwiedziły Śląski Ogród Zoologiczny. Zajęcia edukacyjne z zakresu biologii, przyrody, ekologii okazały się dla uczniów bardzo ciekawą formą dydaktyki. 

Opiekunowie: p. Karina Kriegler, p. Aleksandra Kwiczała , p. Magdalena Dołęgowska

14.10.2016r. przedstwaiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali Galę Oskarową w związku z Dniem Edukacji Narodowej. Każdy nauczyciel został wyróżniony.

Opiekun: p. Magdalena Dołęgowska

17.10.2016r. rozpoczęlismy realizację projektu " Miejska Dżungla" we współpracy z Urzędem Miasta Katowice. 

Opiekun: p. Magdalena Dołęgowska

24.10.2016r. w rocznicę śmierci Jerzego Kukuczki obchodziliśmy " Dzień Patrona"

Opiekunowie: p. Magdalena Dołęgowska , p. Joanna Pietras

• 26.10.2016r. odbyły się demokratyczne wybory Rzecznika Praw Ucznia.

Opiekun: p. Magdalena Dołęgowska

• 26.10.2016r. Samorząd Uczniowski rozpoczął współpracę z Miejskim Przedszkolem nr 49 w Katowicach w ramach Szkolnego Wolontariatu.

Opiekun: p. Magdalena Dołęgowska

• 2.11.2016r. rozpoczeliśmy realizację konkursu czytelniczego we współpracy z Biblioteka Pedagogiczną " Otwieramy się na czytanie z Wydawnictwem Otwartym".

Opiekun: p. Teresa Sroka 

10.11.2016r. uczniowie uczestniczyli w uroczystym, apelu z okazji Święta Niepodległości.

Opiekun: p. Aleksandra Kwiczała

15.11.2016r. uczniowie klas 3a i 3b uczestniczyli w niecodziennej lekcji historii - wycieczce do byłego niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. 

Opiekunowie: p. Karina Kriegler, p. Aleksandra Kwiczała , p.Joanna Pietras, p. Agnieszka Filak

17.11.2016r, odbył się Ogólnopolski Konkurs " Meditest" - celem konkursu jest promowanie wśród uczniów zdrowego trybu życia, pogłębienie znajomości budowy i funkcjonowania własnego organizmu, zwiększenie ich świadomości zagrożeń dla zdrowia i życia ludzkiego oraz postępowania w nagłych wypadkach.

21.11.2016r. przystapiliśmy do projektu " Szlachetna Paczka". W tym roku pomagamy 6 osobowej rodzinie.

Opiekun: p. Magdalena Dołęgowska

23.11.2016r. uczniowie brali udział w zajęciach wychowania fizycznego na terenie AWF Katowice. Pokonali 400 metrów kwadratowych powierzchni, 16 stanowisk wędkowych i 11 dróg przygotowanych do wspinaczki z dolną asekuracją. 

Opiekun: p. Kornelia Kaplyta

22.11. - 24.11.2016r. uczniowie klas 3 przystapili do próbnego egzaminu gimnazjalnego. 

29.11.2016r. w ramach Światowego Dnia Aids wszyscy uczniowie naszego gimnazjum brali udział w konkursie szkolnym wiedzy o aids. Wyniki już wkrótce. 

1.12.2016r. Samorząd Uczniowski przeprowadził zbiórkę pieniędzy w ramach akcji " Szlachetna Paczka". Zebraliśmy prawie 239 zł, które wykorzystamy  na zakup : butów, pościeli, kołder, upominków i innych produktów. Serdecznie dziekujemy Rodzicom, Uczniom za włączenie się do tej Szlachetnej Akcji.

Opiekun: p. Magdalena Dołęgowska

3.12.2016r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w akcji parkingowej w ramach projektu " Miejska Dżungla". W ramach akcji odbyły się patrole miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych w trakcie, których młodzież wręczała ulotki oraz wkładała je za wycieraczki samochodowe. 

Opiekun: p. Magdalena Dołęgowska, p. Justyna Kłys - Kidawa

• 10.12.2016r. przedstawiciele SU ( Ola Bień, Martyna Konieczny, Łukasz Kalisiak, Kamil Sikora, Marek Chmieliński) oraz p.Iwona Burdak i p. Magdalena Dołęgowska uczestniczyli w XV Finale " Szlachetnej Paczki".W naszej szkole to już trzeci raz dajemy radość innym. Do magazynu w Katowicach przy ulicy Pijarskiej trafiło 16 dużych prezentów. Udało się zaspokoić wszystkie potrzeby rodziny. Radość dzieciaków wielka!!! Pudełka z darami rozpakowywały szybciej , niż wolontariusze wnosili je do mieszkania. Juz wkrótce relacja wolontariusz z przekazania paczek.

Opiekun: p. M. Dołegowska

15.12.2016r. odbył się w szkole I etap Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego 

Opiekun: p. B. Wittmann - Widera 

22.12.2016r. w szkole miał miejsce świateczny nastrój. Wszystkie klasy zorganizowały spotkania wigilijne. W auli szkolnej podsumowaliśmy projekt " Szlachetna Paczka", a później uczestniczyliśmy w niecodziennym widowisku , czyli " Jasełkach".

13.01.2017r. odbyły się spotkania z Rodzicami.

15.01.2017r. - 29.01.2017r. odpoczywalismy na feriach.

14.02.2017r. w szkole zrobiło się czerwono, a wszystko to za sprawą " Walentynek". Uczniowie ubrani na czerwony kolor otrzymali mozliwość zwolnienia od odpowiedzi ustnej.

14.02.2017r. klasa II b zwiedzała Muzeum Śląskie. 

Opiekun: p. M. Dołegowska, p. J. Pietras

14.02.2017r. poznalismy wyniki konkursu walentynkowego "SERCE NA DŁONI" organizowanego we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną Filia nr 22 w Katowicach.

 I miejsce- Ewa Kaszczak kl.3a
II miejsce- Kamil Sikora kl.1c  i  Zuzia Głodek kl.1c
III miejsce -Joasia Długosz kl.3a
 Wyróżnienia:
 Martyna Chromy  kl.1a
 Wiktoria Piasecka kl.2b
  Alicja Płoska  kl.1c
Opiekun : p. K. Małowicz
 
• 15.02.2017r. uczniowie: Mateusz Jarosik, Daniel Andruszkiewicz i Łukasz Błaszczyk wzięli udział w VII Regionalnym Konkursie Zadań Interdyscyplinarnych w Języku Angielskim im. Marii Goeppert Mayer „I Ty możesz zostać noblistą” zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Katowicach i zdobyli II miejsce pokonując 41 innych drużyn. Gratulujemy zarówno wiedzy z zakresu przedmiotów ścisłych, jak i umiejętności językowych!

Opiekun: p. E. Nowakowska

6.03.2017r. - Mateusz Jarosik z klasy III a został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki

Opiekun: p. M. Szumska

8.03.2017r. - Julia Miśniakiewicz z klasy III b została finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

Opiekun: p. J. Grabania 

14.03.2017r. klasy 1a, 1b, 1c uczestniczyły w warsztatach ekologicznych prowadzonych przez Klub Gaja we współpracy z Katowickimi Wodociagami. Uczniowie uświadomili sobie, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Pan Jarek Kasprzyk przedstawiciel Klubu Gaja przygotował uczniów do wspólnego świetowania na happeningu w dniu 21.03.2017r. Uczniowie przygotowywali " LOGO" na swoje torby ekologiczne.

Opiekun: p. J. Tosza, p. M.Dołęgowska

• 15.03.2017r.  odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Wzięła w nim udział siedmioosobowa grupa uczniów z klasy I A i II B. Zwyciężczynią i jednocześnie reprezentantką naszej szkoły w etapie miejskim została Łucja Czerwińska z kl. II B.

Opiekun: p. M. Fabijański

20.03 - 22.03.2017r. w naszej szkole odbyły sie rekolekcje wielkopostne. 

Opiekun: p. Karolina Wittmann - Widera 

21.03.2017r. uczniowie klas 1a, 1b, 1c uczestniczyli w obchodach " Światowego Dnia Wody". Głównym organizatorem tego wydarzenia był Klub Gaja, Miasto Katowice, Zakład Zieleni Miejskiej, Katowickie Wodociągi S.A. i Katowicka Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna. Uczniowie brali udział w grach i zabawach edukacyjnych, odbijali przygotowane szablony na bawełnianych torbach na zakupy i flagach. Torby otrzymali na pamiątkę.Światowy Dzień Wody w Katowicach zakończył się wspólnym happeningiem „Przyłącz się!”. ( Zapraszamy do galerii) 

Opiekunowie: p. M. Dołęgowska, p. K. Kaplyta, p. J. Kłys - Kidawa , p. J. Pietras,p. J. Tosza

27.03.2017r. uczniowie klas I uczestniczyli w szkolnym konkursie " Quiz o Jerzym Kukuczce". Quiz zorganizowano w związku z kolejną rocznicą Urodzin naszego patrona.

Opiekunowie: p. J. Pietras, p. J. Kłys - Kidawa

28.03.2017r klasa 2a zaprezentowała swój projekt edukacyjny pt. " Szkolne życie naszych rówieśników w wybranych krajach na kontynentach świata"

Opiekun: p. J. Pietras

28.03.2017r. odbyły sie konsulatcje dla Rodziców. W ramach konsultacji Rodzice mogli spotkać się z pracownikiem Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 5 w Katowicach p. J.Gwóźdź, która zapoznała słuzyła dobrymi radami jak uczniowie powinni bezpiecznie korzystać z Internetu. Rodzicom uczniów klas III zaproponowano spotkanie z doradcą zawodowym Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 5 w Katowicach . Tematem spotkania były „ Typy szkół ponadgimnazjalnych”.

29.03.2017r. klasy 1c i 2a uczestniczyły w Symfonicznym Koncercie Edukacyjnym - " Muzyka w muzyce".

Opiekun: p. J. Pietras , p. M. Fabijański

6.04.2017r. "Dzień Otwarty" W naszej szkole gościlismy przyszłych uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej. Dzieci ze swoimi Rodzicami zwiedziły szkołę, a potem uczestniczyły w zabawach . Rodzice w tym czasie otrzymali informację o zasadach funkcjonowania w szkoły w roku szkolnym 2017/2018. 

11.04.2017r. "Dzień Otwarty" dla klas IV i VII. W naszej szkole gościliśmy przyszłych uczniów klas IV i VII. Każdy uczestnik tego dnia uczestniczył w " Grze Terenowej". Pokonywał "Tor przeszkód" od pracowni języka polskiego po pracownie geograficzną. Kazdy uczestnik otrzymał nagrodę. 

• 11 .04. 2017r. odbył się Dzień Angielski. W tym roku hasłem przewodnim były znane osoby z krajów anglojęzycznych. Uczniowie przebrali się za kilka postaci i po zaprezentowaniu swojej osoby społeczność szkolna musiała odgadnąć o kogo chodzi. Dodatkowo, wielu ciekawych faktów o sławnych Brytyjczykach i Amerykanach można było się dowiedzieć z gazetki tematycznej i filmów, jakie obejrzeliśmy podczas spotkania w auli.

Opiekunowie: E. Nowakowska i J. Kłys - Kidawa

10.04.2017r. - 21.04.2017r. uczniowie klas III przystapili do Egzaminu Gimnazjalnego z części humanistycznej , matematyczno - przyrodniczej i językowej. 

• 4 maja 2017r odbył się szkolny konkurs ekologiczny "Strzał w 10". każda klasa reprezentowana była przez 2-osobową drużynę. Wszyscy uczestnicy dzielnie zmagali się z 10 zadaniami konkursowymi. po zaciętej walce I miejsce zajęła drużyna z klasy Ic- Zuzanna Szpakowska i Kamil Sikora, na drugim miejscu drużyna z klasy IIa - Michalina Mazurczak i Łukasz Kalisiak, trzecie miejsce zajęła drużyna z klasy IIIb- Paweł Kustrzyk i Daniel Andruszkiewicz. Gratulujemy!!!

Opiekunowie: p.Aleksandra Kwiczała, p.Karina Kriegler i p.Joanna Pietras

8.08.2017r. uczniowie naszego gimnazjum brali udział w treningu siatkówki prowadzonym przez  siatkarza  klubu GKS Katowice Macieja Fijałek.

Opiekun: p. K. Kaplyta

9.05.2017r. w Samorząd Uczniowski zorganizował koncert charytatywny " Dla Moniki" . Monika to absolwentka naszego gimnazjum. Przeszczepiono jej watrobę , płuca , choruje na mukowiscydozę , niewydolność trzustki. Samorząd Uczniowski chciał wesprzeć bardzo drogie leczenie Moniki w Klinice w Wiedniu. W koncercie wystapili: Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 49 w Katowicach, "Dafu" - Dawid Furch, kabaret " Ententa " oraz zespół wokalny naszej szkoły. Do grona wolontariuszy oprócz uczniów naszej szkoły dołączyli: Adam Domogała - nasz absolwent, zawodnik Cracovii w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi , oraz Kamil " Sopel " Sobczyk serialowy " Sebastian" - z " 19 +". Dobra zabawa, radość z pomagania udzielała się kazdemu uczestnikowi. największą radością dla nas była obecność Moniki. Koncert zorganizowano we współpracy z biurem podrózy " Mamuno" , który ubrał naszych wolontariuszy w koszulki.

Opiekunowie: p. M. Dołęgowska i p. A. Filak

19.05. 2017r. uczniowie klas pierwszych wzięli udział w XV Rajdzie Górskim im. Jerzego Kukuczki. Trasa Rajdu biegła Niebieskim Szlakiem im. Jerzego Kukuczki, od Przełęczy Kubalonka do Amfiteatru w Istebnej. Uczniowie spotkali się również z panią Cecylią Kukuczką i zwiedzili Izbę Pamięci Jerzego Kukuczki. Na mecie czekał na nich ciepły posiłek i woda dla ochłody. Uczniowie brali udział w licznych konkurencjach m.in.: przeciąganie liny, skoki w workach, strzelanie z łuku oraz w konkursie plastycznym i wiedzy o Jerzym Kukuczce i Beskidzie Śląskim. Pogoda i dobre humory dopisały !!!!!!!!

Opiekunowie: p. Kłys Kidawa, p. A. Kwiczała, p. E Nowakowska

19.05.2017r uczniowie klas III wzieli udział w targach edukacyjnych. Celem targów jest przybliżenie absolwentom szkół gimnazjalnych oferty szkół ponadgimnazjalnych. 

• 23.05.2017 r. odbyło się  spotkanie uczniów klas I z pracownikami II Komisariatu Policji w Katowicach  - sierżantem Adrianem Sawą, sierżantem Patrykiem Surmaczem i młodszym aspirantem Konradem Stroińskim.Panowie policjanci zajęli się tematem bezpieczeństwa w sieci i cyberprzemocy. W trakcie spotkania uczniowie uzyskali informacje na temat swoich praw i odpowiedzialności w Internecie.

26.05.2017r. w szkole odbył się " Dzień Śląski".

30.05.2017r. odbyły się wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018. O tytuł opiekuna walczyły Panie: M. Dołęgowska, A. Filak, B. Wittmann-Widera. Opiekunami zostały Panie: M. Dołęgowska i A. Filak. Gratulujemy!!!

31.05.2017r. uczniowie klasy II b zaprezentowali efekty pracy projektu edukacyjnego o dobrym odzywianiu " Wiem , co jem".

• 31.05.2017r.w szkole obchodzilismy Dzień Dziecka i Dzień Sportu.

6 - 8.06. 2017r. uczniowie wzięli udział w kampanii PAH "Studnia dla Południa". Podczas szkolnego kiermaszu ciast uzbieraliśmy 224 zł, które zostały przekazane na konto PAH z przeznaczeniem na zapewnienie mieszkańcom krajów afrykańskich dostępu do czystej, bezpiecznej wody oraz odpowiednich warunków sanitarnych.Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję.

Opiekunowie: E. Nowakowska, M. Nagadowska
20.06.2017r. podsumowalismy działaność Samorządu Uczniowskiego w VII Gali Samorządu.

23.06.2017r. zakończylismy rok szkolny 2016/2017.

ROK SZKOLNY 2015/2016

• 1.09.2015r. z uśmiechami na opalonych twarzach rozpoczeliśmy nowy rok szkolny.

• 15.09.2015r. odbyły sie pierwsze zebrania z rodzicami.

• W dniach 16.09.2015r. do 23.09.2015r. trwała kampania wyborcza w demokratycznych wyborach na przewodniczącego sSamorządu Uczniowskiego.

• 19 września 2015r.  z grupą młodzieży naszego gimnazjum mieliśmy okazje uczestniczyć we wspaniałej imprezie sportowej! Głównymi sprawcami tego pozytywnego i sportowego dnia byli: Polski Komitet Olimpijski, Miasto Katowice, Związek Piłki Ręcznej w Polsce, ale także gwiazdy polskiego sportu w postaci mistrzów i medalistów olimpijskich, medalistów mistrzostw świata.   Dodajmy, że miasto Katowice w przyszłym roku będzie jednym z polskich miast goszczących najlepszych szczypiornistów Europy. Dlatego też przy tej okazji odwiedzający Olimpijskie Pożegnanie Lata mogli zapoznać się bliżej z piłką ręczną i dowiedzieć się więcej o przyszłorocznych Mistrzostwach Europy EHF EURO 2016.  Mielismy zaszczyt spotkać wielu wspaniałych polskich sportowców, a min: Czesław Lang (kolarstwo), Grażyna Rabsztyn (lekkoatletyka), Robert Korzeniowski (lekkoatletyka), Robert Urbanek (lekkoatletyka), Marcin Lijewski (piłka ręczna), Kamil Stoch (skoki narciarskie), Piotr Żyła (skoki narciarskie), Jan Ziobro (skoki narciarskie), (Łukasz Kruczek (skoki narciarskie), Renata Mauer-Różańska (strzelectwo), Tomasz Motyka (szermierka), Marian Sypniewski (szermierka), Michał Jeliński (wioślarstwo), Kajetan Broniewski (wioślarstwo), Natalia Strzałka (zapasy), Konrad Wasielewski (wioślarstwo). 

Plac Honorowy przed Spodkiem i Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach przez całą sobotę tętniły życiem. To było prawdziwe i godne, ale przede wszystkim Olimpijskie Pożegnanie Lata. Był to dzień pełen atrakcji, sportu i zabawy. Spotkaliśmy swoich sportwych idoli i sami braliśmy udział w dziesiątkach gier i konkursów z nagrodami. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wspólnie z nami spędzili ten sobotni czas!!!

Opiekunowie: p. Kornelia Kaplyta i p. Justyna Smyka 

• 21.09.2015r. klasy pierwsze brały udział w ekologicznym wydarzeniu " Sprzatanie Świata".„Wyprawa - poprawa” -   pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania świata – Polska.W ramach tegorocznej edycji kampanii zwrócilismy uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie.Rekord pobiła klasa 1b zbierając aż 20 worków pełnych smieci. Brawo!!!

• 23.09.2015r. wszyscy uczniowie brali udział w demokratycznych wyborach do Samorządu Uczniowskiego.

• 23.09.2015r. - Klasy I brały udział w dniu  Integracji Sportowej. Uczniowie po wyczerpującej rozgrzewce słownej ( zadaniem było przedstawienie własnej osoby) oraz rozgrzewce sportowej rywalizowali w meczu siatkówki. Zaciętą walkę wygrała klasa 1B.

Opiekunowie: p. Kornelia Kaplyta i p. Justyna Smyka

• 25.09.2015r. odbyły się szkolne obchody Europejskiego Dnia Języków. W ramach obchodów odbył się konkurs wiedzy o krajach anglo- oraz niemiecko/rosyjskojęzycznych oraz apel w auli szkolnej. Uczniowie ponadto na drzwiach każdej sali lekcyjnej przywiesili kartki z wyrażeniami " dzień dobry" w wielu językach. Każdy mógł pozdrawiać się nawzajem w innym języku niż ojczysty.

• 28.09.2015r. uczniowie klas I oraz przedstawiciele klas II i III  brali udział w uroczystym " Pasowaniu Gimnazjalisty". " Pierwszaki" miały do wykonania kilka zadań, które dały im mozliwość przyjęcia do grona uczniów Gimnazjum nr 10 w Katowicach.Uczniowie klas II i III zaprezentowali sztukę pt." Kapelusz".

• 29.09.2015r. przedstawiciele klas I, II, III brali udział w koncercie charytatywnym.

• 31 września 2015r. nasi gimnazjaliści wzięli udział w Międzyszkolnych Sztafetowych Biegach Przełajowych, ktore jak co roku odbyły się na Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Mimo niesprzyjającej aury: chłód, wiatr i lekka mżawka, nasi uczniowie z zapałem przemierzali wyznaczoną trasę biegu. Mimo bardzo dużej konkurencji nasza reprezentacja zaprezentowała silna wolę walki i świetne zdolności wytrzymałościowe, a niektórym udalo się nawet wyprzedzić uczniów czynnie uprawiających lekkoatletykę. Dziękujemy za udział następujacym uczniom: Basi Bielat, Nicoli Wojtas, Weronice Raus, Martynie Konieczny, Uli Ziegler, Eugenii Lewańskiej, Weronice Szczendzinie, Jackowi Jendrzejewskiemu, Adamowi Zakrzewskiemu, Sebastianowi Dromowicz, Kubie Miecznik, Kubie Skowronek, Krzysiowi Sikorze

Opiekunowie: Nauczyciele WF

• 1.10.2015r. przystapiliśmy do ogólnpolskiego konkursu " Szkoła dobrego wychowania" organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego. Celem konkursu jest zapoznanie uczniów ze standardami dobrego wychowania oraz wskazanie jaki ma ono wpływ na codzienne życie, jak i relacje rówieśnicze.

• 2.10.2015r. odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie Rady Młodzieży. Ustalano plan pracy Samorządu Uczniowskiego, w spotkaniu oprócz opiekuna SU p. Iwony Krawczyk, uczestniczyła także  dyrektor szkoły p. Joanna Grabania.

• 3.10.2015r. ( sobota) uczniowie naszej szkoły wyruszyli na I Marsz na orientację „Jesień z kompasem” . Osiedle Witosa w Katowicach jest już doskonale rozpoznane przez uczniów.

Opiekun: p. Justyna Kłys - Kidawa

• 7.10.2015r. dla uczniów klasy 3a i 3b zorganizowano wyjście do kina. Spektakularny thriller " Everest" akcji oparty na jednej z najtragiczniejszych w historii wypraw na Mount Everest, trzymał w napięciu naszych trzecioklasistów.

Opiekunowie: p. Justyna Kłys - Kidawa, p. J. Pietras

• 13.10.2015r. klasa 1b brała udział w  trzynastym Święcie Drzewa. Przed Biblioteką Śląską odbył się happening, podczas którego nasi  gimnazjaliści i zaproszeni goście czytali drzewom wiersze, a także otulali drzewa przygotowanymi wcześniej szalikami. Wspólnie posadzono także 2 platany. Drzewom czytano wiersze Brzechwy, Kochanowskiego, Leśmiana.  Aby drzewom zrobiło się jeszcze milej otulono je przed zimą … ciepłymi szalikami. Młodzież ubrała grupę brzóz w kolorowe szaliki. Uczniowie w nagrodę za zaangażowanie otrzymali sadzonki drzew, które zasadzimy wokół naszej szkoły.

Opiekunowie: p. Joanna Tosza, p. Magdalena Dołęgowska

• 14.10.2015r. Samorząd Uczniowski przygotował dla swoich nauczycieli miłą niespodziankę. Miłe, ciepłe życzenia, słodkie niespodzianki - w taki sposób uczniowie uczcili święto swoich nauczycieli. Na koniec spotkania nauczyciele otrzymali sporą dawkę humoru - występ grupy kabar

Logowanie
 
 
Rejestracja
Zapomniane hasło
Š
Dla Ucznia i Rodzica

Godziny dzwonków

Plan lekcji obowiązujący od 03.09.2018

Dodatkowe zajęcia 2018/2019

Kalendarz roku szkolnego 2018/2019

Zebrania i konsultacje 2018/2019

Ważne terminy [.pdf]

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

Nabór na rok szkoły 2019/2020

Nabór do klasy sportowej na rok szkoły 2019/2020

Ważne informacje dla rodziców

Projekty edukacyjne 2018/2019

Losy Absolwentów

Reforma edukacji

Prawo szkolne

Ewaluacja wewnętrznaKontakt

Portale edukacyjne

Sport

Ekologia i chemia

Zasady żywienia w szkole

Informacje dla ucznia i rodzica

Wygenerowano w sekund: 0.07 - 22 zapytań MySQL 2,245,563 unikalne wizyty